iOS için Yeni Kamera Uygulaması Halide Yayınlandı

0
47

Sadece adıyla bile ilgi çekmeyi başaran yeni bir kamera uygulaması teknoloji dünyasında gündem oldu. Doğrudan Apple için yayınlanan yeni kamera uygulaması Halide hem yapısı hem de geliştiricileriyle beraber iOS işletim sisteminin bir anda en çok tutulan kamera uygulamalarından biri oldu. Yayınlandığı andan itibaren ilgi odağı olan uygulamanın özellikleri ise iPhone akıllı telefonlarının kameraları oldukça öne çıkarmayı başarıyor. Hemen uzun süredir teknoloji dünyasında gündem olan Halide uygulamasının özelliklerini daha detaylı olarak ele alalım. Bakalım Halide nasıl bir kamera uygulaması.

iPhone fotoğraf uygulaması

Halide Uygulaması Hakkından Her Şey

Bir fotoğrafçılık uygulaması olarak değerlendirilen Halide aslında eski bir Apple çalışanıyla eski bir Twitter çalışanının elinden çıkmış olan kamera uygulaması olarak ünlendi. Hem eski Apple çalışanının hem de eski Twitter çalışanının şu an fotoğrafçılıkla uğraşması ve profesyonel fotoğrafçılık için yeni sadece akıllı telefonlarını kullanmalarını istemeleriyle ortaya çıkan yeni uygulamada iPhone kameralarının gerçekten profesyonel bir kamera havasına büründüğünü de görüyoruz. Uygulamanın yapabildiklerinin ise adeta bir sınırı yok.

Halide iPhone

Öyle ki Halide uygulamasıyla kullanıcıların özellikle iPhone 7 Plus kameralarında odaklama ayarlarını değiştirme, iso kontrolü, RAW modları, shutter kontrolü, tüm ışık ayarları, kamera modlarının manuel olarak ayarlanması gibi ekstra özellikleri var. Bu ekstra özelliklerle beraber bir nevi iPhone kameralarının sınırlarını kaldırmış ve kameralardan ortama ya da anlık duruma göre maksimum performans alınması sağlanmış oluyor. Oldukça başarılı bir kamera uygulaması olan Halide’nin özellikleri bir yana dursun, uygulama yayınlanmasının şerefine indirimli fiyatı ile sunuluyor.

Halide iPhone uygulaması

Halide Uygulamasının Fiyatı

Uygulamayı satın almak isteyen kullanıcıların App Store üzerinden bu hafta için geçerli olmak üzere 2,99 dolar gibi bir ücret ödemeleri gerekiyor. Bu ücretin ise ilk haftanın sonunda iki katına çıkacağı da açıklanmış durumda. iPhone telefonları çok daha eğlenceli hale getirecek olan yeni fotoğraf uygulamasının ne kadar ilgi göreceğini ise bekleyip görmek gerekecek. Öyle ki iPhone telefonları içi daha öncede birçok kamera uygulaması yayınlanmış ve bazıları oldukça iyi seviyelere gelmeyi başarmıştı.   

Uygulamanın Bağlantısı App Store Halide

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?