iOS İçin Outlook Güncellemesi İle Neler Değişti?

0
47
Outlook iOS güncellemesi

iOS işletim sisteminin Android serilerine göre çok daha az tercih edilmesinin ana neden iOS işletim sisteminin uygulama desteği konusunda çok geri kalıyor olması. Özellikle Apple’ın içe dönük yapısını düşünecek olursak uygulamalara verilen uyum desteği ve izinlerin bu işletim sistemi serisinde Android’e göre çok daha dar bir kapsamda olduğunu da söylemek gerekiyor.

Haliyle Apple ve iOS işletim sistemi için var olan kullanılabilen uygulamaların nitelikleri de oldukça önemli olarak gösteriliyor. Nitekim Apple’ın mobil işletim sistemi alanında Google ile yarışması için bu marka açısından oldukça önemli. Bu noktada ise uygulamaların iOS sürüm güncellemeleri de merakla takip edilmekte.

Outlook Yeni Güncelleme Aldı

Bu noktada iOS uygulama sürümü de bulunan uygulamalardan biri olan Outlook için de yeni bir güncelleme haberi geldi. En çok kullanılan mail uygulamalarından biri olan Outlook servisinin iOS sürümünün güncellemesiyle beraber uygulamanın ne gibi yeni özellikle kazandığı da merak konusu oldu. Bu noktada söz konusu uygulamanın kazandığı yeni özellikler arasında en çok dikkat çekeni ise eklenti desteği oldu.

Outlook güncelleme

Bilindiği gibi Outlook masaüstü sürümü mail servisi içerisinde birçok eklenti desteği sunmakta. Google tarafından sunulan tüm bu eklenti destekleri sayesinde mailleri not olarak alabiliyor, iletilerin dil çevirilerini yapabiliyor ve benzeri birçok işlemi yerine getirebiliyorsunuz. İnternet sürümünde dikkat çeken ve Outlook kullanımını arttıran tüm bu özellikler artık Apple’ın mobil işletim sistem olan iOS serisine de dahil edilmiş durumda.

Eklentileri Yüklemek Oldukça Basit

Yeni iOS sürümü güncellemesi ile beraber artık Outlook uygulaması içerisinde yer alan eklentileri doğrudan mobil platformunuz üzerinden de açabileceksiniz. Bunun için sadece uygulamanın ayarlar kısmında yeni eklenen eklentiler kısmına girmeniz yeterli oluyor.

Şu an için sınırlı sayıda eklenti desteği sunan Outlook uygulamasının tüm eklentileri de yeni güncellemelerle beraber giderek arttıracağı ve yeni güncellemelerle beraber iOS sürümünün de daha kararlı hale getireceğini de söylemek gerekiyor. Söz konusu güncelleme sonrasında GIF eklenti desteğinin geldiğini de ekleyelim.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?