iOS İçin Microsoft Edge Duyuruldu

0
63
Microsoft Edge

İnternet tarayıcı konusunda yazılım devi Microsoft’un en başarılı adımı olarak gösterilen Edge tarayıcı, Windows 10 işletim sisteminin en sevilen özelliklerinden biri olarak lanse edilen ve genel performansı da oldukça yüksek olan Edge tarayıcı, Explorer serisinin son noktası olarak gösterilmekte.

Sürekli güncellenen ve tarayıcı rekabetinde öne çıkması adına Microsoft tarafından özel teknolojilerle desteklenen tarayıcı, masaüstü sürümlerinde bir hayli ilgi çekmekte. Fakat yeni tarayıcının daha da ilgi çekeceği bir haberi de dün duyurulmuş durumda. Buna göre Microsoft Edge tarayıcının artık mobil sürümleri geliyor. Peki, özellikler neler olacak?

Microsoft Edge Özellikleriyle Dikkat Çekecek

Yeni tarayıcıların, iOS ve Android sürümlerine geleceği ve bu sürümün bilgisayarlarla bağlantılı çalışacağı açıklandı. “Bilgisayarda devam et” adı verilen bir teknolojiyle beraber gelecek olan tarayıcının, eş zamanlama özelliği bulunacağı belirtiliyor. Yani şöyle ki mobil sürümde yaptığınız bir işleme daha sonra bilgisayarınız üzerinden, kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Buna internet sayfa düzenlemeleri de dahil olacak. Ayrıca kullanıcıların kaldıkları işlemleri kayı altına almaları da mümkün.

Microsoft Edge

Okuma özellikleri, favori ayar menüleri, kayıtlı form ve şifreler özellikleri, hızlandırılmış arama özelliği derken, oldukça başarılı bir internet tarayıcısı göreceğiz. Burada önemli olan nokta, Microsoft Edge tarayıcılarının webkit motorunun tamamen değiştirilip, baştan oluşturulacak olması. Yeni webkit motoru ise EdgeHTML olarak açıklandı.

Tüm bu özellikleriyle beraber masaüstü sürümünü aratmayacak olan mobil sürümün, test aşamasında olduğunu belirtelim. Test aşamasında şu an için sadece iOS kullanıcılarına destek var. Android sürümü henüz teste alınmadı. Eğer testler başarılı olacak olursa, birkaç aya kadar son kararlı sürümler beraber, başta iOS olmak üzere Microsoft Edge mobil tarayıcı kullanıma girecek. Yeni tarayıcının mevcut tarayıcı serilerine karşı ne kadar başarılı olacağı ise tartışılır.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Ekranı Sızdı – Gerçek Görseller Yayınlandı

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Plus Kalıcı Bir Sorunla Karşı Karşıya Olabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?