iOS için Final Fantasy XV A New Empire Oyunu Yayınlandı

0
81
Final Fantasy XV A New Empire

Square Enix’in artık efsane haline gelmiş olan oyunu Final Fantasy, yeni serilerle yoluna hızla devam ediyor. Son olarak 15.oyunu çıkan yapımın artık başlı başına bir dünya haline geldiğini de görüyoruz. Genel anlamda konsolların sevilen oyunu olarak karşımıza çıkan yapım artık sadece konsollar ya da bilgisayarlarda yer almayacak. Öyle ki firma tarafından bugün yapılan açıklamaya göre seri Final Fantasy XV A New Empire oyunuyla mobil dünyaya geliyor.

Doğrudan Square Enix tarafından yapılan açıklama sonrasında oyunun şu an için App Store markete eklendiğini de belirtelim. Peki Final Fantasy XV A New Empire nasıl bir oyun? Daha detaylı bakalım.

Final Fantasy XV A New Empire

Final Fantasy XV A New Empire Uzun Soluklu Bir Oyun Olacak

Epic War’ın geliştirdiği serinin yeni oyununun mobil versiyonu olan Final Fantasy XV A New Empire, her açıdan oyuncuları kendisine çekecek yapımlardan bir tanesi. Oyunda genel oynanış olarak bazı farklılıklarda yok değil. Bu kez oyun strateji tabanlı olarak ilerlemekte. Final Fantasy XV A New Empire mobil oyununda medeniyetinizi kuruyorsunuz.

Final Fantasy XV A New Empire

Tıpkı strateji oyunlarında olduğu gibi medeniyetinizi yükseltmek için yeni adımlar atmanız gerekiyor. Şehirler inşa etmeniz, yeni birimler almanız, savunmanızı güçlendirmeniz gibi birçok işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Geliştirdiğiniz askerler ve kaynaklarla beraber düşmanlarınızı yenmeye çalışıyorsunuz.

Karakterler Devam Ediyor

Her ne kadar oyunun yapısında stratejiye dönüş yapılsa da mobil seride de belli karakterleri seçebiliyorsunuz. Ignis, Prompto, Gladiolus, Noctic karakterlerinden birini seçtikten sonra oyuna başlayabiliyorsunuz. Henüz yeni yayınlanan oyunun tamamen ücretsiz olarak yayınlandığını da belirtelim.

Final Fantasy XV A New Empire

Oyunun 156 MB boyuta sahip olduğunu ve en az iOS 8.0 sürümü istediğini de belirtelim. Şimdiden ilgi odağı haline gelen yapımın Türkçe dil desteği barındırdığını da belirtelim ki bu strateji oyunu için çok önemli adımlardan bir tanesi.

İLGİLİ HABER:  Akamai Technologies İnternet Hız Raporunu Yayınladı

Final Fantasy XV A New Empire İndirme Linki

Final Fantasy XV A New Empire

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?