iOS için Dil Destekli Google Asistan Yayınlandı

0
205
Google Asistan

Sanal asistanlar arasında sıkı bir yarış söz konusu. Bu alanda iddialı olan markalardan birisi de Google. Sanal asistan desteğiyle karşımıza çıkan Google, son dönemde de atağa geçmişti. Siri, Bixby gibi sanal asistanlara karşı Google Asistan ile meydan okuyan internet devi, şu sıralar dil destekleri üzerinde çalışmalara devam ediyor. Firmanın son olarak Türkçe dil desteğini sunduğunu da biliyoruz. Daha önce Android için yayınlanan Türkçe dil desteğinin şimdi ise iOS işletim sistemi için de yayınlandığı açıklandı.

Google Asistan Türkçe Dil Desteğine Kavuştu

Yaklaşık 2 yıldır dil desteğini genişletmek için çalışmalarına devam eden firmanın, son olarak Türkçe dil desteği üzerinde yaptığı çalışma ise oldukça başarılı sonuçlar vermiş durumda. Android işletim sisteminde testleri başarılı olan ve kullanımı başlayan Türkçe desteğinin iOS sürümünde de sorunsuz kullanıldığını belirtelim. App Store üzerinden indirilebilir olan Türkçe destekli Google Asistan, diğer tüm Google servisleriyle de bağlantılı olarak çalışıyor.

Google Asistan

Takvim, Haritalar, Fotoğraflar ve benzeri servislerle bağlantılı olarak çalışan Google Asistan, tıpkı Siri asistan gibi görev temelli olarak da çalışabiliyor. Sesli komut sistemi sürekli olarak geliştirilen sanal asistanın Türkçe dil desteği konusunda güncellemelerinin de devam etmesini bekliyoruz. Daha ne gibi işlevsellikle geleceği konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadı. iOS platformunda Siri ile rekabetin sonucunun ne olacağını ise zaman gösterecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1 Hız, Performans ve Batarya Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?