iOS güncellerken doğrulama hatası ve çözümü

0
10128

Sitemize gelen bir soru üzerinde böyle bir konu hazırlamaya karar verdim. iOS güncellemeleri sırasında (Şu sıralar iOS 10.1.x) sıklıkla karşılaşılan hatalardan birisi de “Güncelleme Doğrulanamadı hatası – Unable to verify update” olarak bilinen hatadır.

 

Güncelleme doğrulanamadı hatasının çözümü

Öncelikle Apple cihazınızın internete bağlı olduğundan kesinlikle emin olunuz. Safariyi açıp, bir siteye balanmayı deneyebilirsiniz. Eğer internet bağlantınız yoksa, Wi-Fi  modeminizi açıp kapatın. Cihazınızın internet ayarlarını da kontrol edebilirsiniz.

Bu sorunu 2 kısımda ele almak gerekiyor. Birincisi Public-Genel sürümlerde doğrulama hatası, ikincisi ise beta-deneme sürümlerde doğrulama hatası.

Aşağıdaki adımları sırayla uygulayıp, güncellemeyi deneyiniz. Kolaydan – zora sıralama yaptım.

Public-Genel sürümlerde doğrulama hatası;

1. Ayarlar uygulamasından çıkın.

Yapacağınız en basit şey bu. Home butonuna basın ve açık tüm uygulamaları kapatın. Ayarlar sayfasını özellikle kapatın. Daha sonra, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme kısmından güncellemeyi tekrar deneyin.

2. iPhone veya iPad’i yeniden başlatın.

Bu işlem, cihazınızın hafızasını tazeleyecektir. Birçok prıblem bu şekilde çözülebilir.

3. Ağ Ayarlarını sıfırlayın.

Bazen, problem ağ ayarlarındaki bir hatadan kaynaklanabilir. Bu işlemle sorunu çözmeniz mümkün. Uyarayım ki, Wi-Fi şifresini tekrar girmeniz istenecek.

Ayarlar>Sıfırlama>Ağ Ayarlarını Sıfırla kısmından gelen bildirimi onaylayın. Cihazınızın ağ ayarları sıfırlanacak ve yeniden güncelleme yapabileceksiniz.

4. Güncellemeyi silin.

Bazen güncellemeyi silmekle sorunu çözebilirsiniz.

Ayarlar>Genel>Saklama alanı ve iCloud Kullanımı kısmından, Alanı yönet’e tıklatın. Bilgiler yüklendikten sonra Yazılım güncelleme dosyasını silebilirsiniz. Daha sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Beta iOS güncellemelerinde Güncelleme doğrulanamadı hatasının çözümü

1. Şu anki beta güncellemesini silin.

Ayarlar>Genel>Saklama alanı ve iCloud Kullanımı kısmından, Alanı yönet’e tıklatın. Bilgiler yüklendikten sonra Yazılım güncelleme dosyasını silebilirsiniz. Daha sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

2. Beta profilini silin.

Ayarlar>Genel>Profil kısmından Beta Software Profil kısmını silin. Cihazınızı yeniden başlatın.

İLGİLİ HABER:  iOS 14 Beta 8, GM Sürümden Bir Önceki Sürüm Olabilir

3. Cihazınızı güncelleyin.

Ayarlar>Genel>Yazılım güncelleme kısmından güncellemeyi yükleyin. Sonra Beta programına yeniden katılın. Beta profili yeniden yükleyin.

Güncelleme Doğrulanamadı hatası” işte böyle çözülüyor. Sizin de bildiğiniz yöntemler varsa yorumlarınızla katkı sağlayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?