iOS güncelleme bildirimini kapatma (iPhone/iPad)

7
410

iOS 10.2.1 çıktı ve sürekli ekranlarımıza, güncelleme bildirimi geliyor. Siz de benim gibi jailbreak için güncelleme yapmak istemeyenlerdenseniz veya bulunduğunuz sürümden memnunsanız, güncelleme yapmamak daha faydalı.

Bildirim ekranı her geldiğinde “Sonra hatırlat” seçeneğine tıklıyorsunuz ama saçma bir şekilde aynı bildirim günde 3-4 kez geliyor. Hatta parolayı girin ve gece sizin yerinize güncelleyelim diye bir tercih bile geliyor.

Bu bildirimden siz de bıktınız değil mi?

iOS günceleme bildirimlerini kapatmak aslında çok kolay.

1- Ayarlar’a gidin.

2- Genel seçeneğini tıklayın.

3- Depolama ve iCloud kullanımına tıklayın.

4- Depolamayı yönet seçeneğine tıklayın.

5- Buradan başınızın belası olan iOS güncellemesini seçerek, silin.

İşlem bu kadar. Bu işlemi yaparak iOS güncelleme bildiriminin gelmesini bir nebze de engellemiş oluyoruz.

Bu yöntem işe yaramazsa 2. bir yöntemi daha uygulayabilirsiniz. Bu da modem üzerinden iOS güncelleme bildirimlerini engelleme yöntemi

Bunun için modeminizin ayar sayfasına giderek; aşağıdaki adresleri engellemeniz gerekiyor.

1- Modem ayar sayfası genelde ; http://192.168.0.1 gibi bir adres oluyor. Bunu modeminizin markasına göre internetten bulabilirsiniz.

2- Modem’e  kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, Advanced Settings (Gelişmiş Ayarlar) sekmesine tıklayın.

3- Domain Blocking (Domain engelleme) kısmına giriş yapın.

4- Ekleme kısmına şu adresleri ekleyin: “appldnld.apple.com” ve “mesu.apple.com”

Artık modem sizin telefonunuza bildirim gelmesini engelleyecektir. (Tabii sadece  bu modem)

Not: Güncelleme bildirimleri kablosuz internete bağlıyken geliyor. Hücreseldeyken gelmiyor.

 

 

Diş beyazlatma

7 YORUMLAR

  1. kendı denedıgım yöntem şu bende bır sıteden gorup denedim ve artık guncelleme uyarısı gelmıyor 10.2 yuklu cıhazımda ve 10.2.1 uyarısı gelmıyor itunnesse cıhazınızı baglayın ama oncesınde 10.2.1 wıfı den ınmısse cıhazınıza bu ındırmeyı saklama alanından silin cıhazı ı tunnese baglayın ve 10.2.1 yuklensınmı dıye sordugunda yanlızca ındır deyın ıtunnesse yuklendıkten sonra yazılım telefonunuzu tekrar ı tunnese baglayın ve guncelleme mesajına bır daha asla hatırlatma gıbı bır secenek cıkacak bunu deyın bu sayede wıfıye baglansanızda ı tunnesı acsanızda telefon guncelleme uyarısı vermıycek e dosyaları otomatık ındırmıcek bızzat 6s te kendım test ettım ve bu uyarıdan kurtuldum

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?