iOS Google Takvim için Today Widget Eklentisi Yayınlandı

0
68
iOS Google Takvim

iOS için kullanılan planlama uygulamaları içerisinde en çok dikkat çekenlerinden birisi Google Takvim uygulaması olarak biliniyor. Kullanıcıların takvim üzerinde önemli gün bilgilerini hatırlamak adına kullanılan uygulama, bir nevi düzenli planlamalar yapmanızı sağlamakta.

Android için olduğu kadar iOS işletim sisteminde de bir hayli önemli uygulamalardan biri olarak gösterilen Google Takvim uygulamasının, daha iyi çözümler sunabilmesi adına sürekli olarak güncellendiğini de hatırlatalım. Son olarak uygulama aldığı bir güncellemeyle beraber çok daha işlevsel bir planlayıcı haline geldi. Peki, yeni güncelleme sonrasında uygulamaya nasıl bir yenilik geliyor? Bakalım.

Google Takvim Today Widget Eklentisi

Yeni güncelleme sonrasında uygulamaya bugün adı verilen bir bölüm ekleniyor. Uygulamaya yeni eklenen Widget sayesinde kullanıcılar, çok kolay bir şekilde günlük planlamalarını görebiliyor. Uygulamanın kullanımı da oldukça basitleştirilmiş. Ana ekranda Google Takvim uygulamasını kaydırdığınızda açılan bölüm üzerinden doğrudan yeni widget kullanımını gerçekleştirebiliyorsunuz. Ekran da toplu bir şekilde gün boyu planladığınız etkinlikleri sunan Today eklentisi, gün içindeki tüm planlamaları alt alta sıralayabiliyor.

Google Takvim iOS

Ana ekranda sadece 2 ya da 3 plan gösterilirken, uygulamanın hemen sağ üst tarafında bulunan “Show more” kısmına dokunduğunuzda tüm planlamalar ve düşülen günlük notlar alt alta sıralanıyor. Özellikle iş alanında kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracağı düşünülen sistemi doğrudan kullanıma girdiğini ve 3D Touch ile düzenlemeler yapılabildiğini de belirtelim.

Yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı 2.4 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Bu şekilde Today eklentisini doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz. Apple’ın kendi takvim uygulamalarından da çok daha kullanışlı olduğu belirtilen yeni sistemin ne kadar beğeni toplayacağı bilinmez ama Google’ın iOS takvim uygulamalarını güncellemeye devam edeceği kesin.

İlginizi Çekebilir: iPhone ile Çekilen Yılın En İyi Fotoğrafları

İLGİLİ HABER:  iOS 13.1.2 Sorunları ve Çözüm Yolları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?