iOS Google Assistant Değişiyor

0
39
Google Assistant

Sanal asistan teknolojisinde en kapsamlı teknolojilerden biri olan Siri, iOS 11 sonrasında bir hayli geliştirilmiş bir yapı ile karşımıza çıkmıştı. Oldukça başarılı bir sanal asistan haline gelse de Siri’nin rakiplerinin de boş durmadığını söylemek gerekiyor. Son olarak Apple’ın sanal asistanının rakibi ise Google Assistant olarak karşımıza çıktı. iOS için yayınlanan Google Assistant sanal asistan sürümüyle beraber bu alanda da kendisini gösteren Google’ın şimdi ise Siri’ye karşı yepyeni adımlar atacağı da ortaya çıktı. İşte Google Assistant için planlanan yeni değişiklikler.

Google Assistant Varsayılan iOS Asistanı Olabilir

Son olarak gelen bilgilere göre Google’ın sanal asistan teknolojisinde öne geçmek için adımlar atmaya başladığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre artık Google Assistant, iPhone akıllı telefonlarda varsayılan sanal asistan olarak kullanılabilecek. Google’ın bunun için Apple ile anlaşmalar yapmaya çalıştığı ortaya çıktı. Apple’ın izin vermesi ya da daha doğru ifadeyle Apple’ın anlaşmaya sıcak bakması durumunda Google Assistant sanal asistan teknolojisinin iPhone ve iPad cihazlarında varsayılan olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Sadece iPhone ve iPad serisinin Home tuşuna basarak Google sanal asistanını çağırabileceksiniz.

Google Assistant

Bunun için Apple’ın alacağı kararın beklenmesi gerekiyor. iOS işletim sisteminde ne kadar içe dönük bir yapıyı benimsediğini düşünecek olursak Google’ın varsayılan sanal asistan hamlesinin kolay kolay gelmeyeceği de belirtiliyor. Siri sanal asistanı üzerinde yapılan değişiklikler ve geliştirmelerde teknoloji devinin akıllı cihazlarında farklı bir sanal asistanın varsayılan olmasına izin vermeyeceğini gösteriyor. Yine de Apple’ın konu hakkında yapacağı açıklamaları ise takip etmekteyiz.

İLGİLİ HABER:  Spotify'ın Yenilenen iOS Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?