iOS Game of War Fire Age Püf Noktalar ve Yeni İpuçları

Game of War Fire Age oyununda hızlı yükseliş için neler yapmak gerekiyor? Game of War Fire Age serisinde nasıl kısa sürede gelişim elde ederiz? Oyunun hileleri.

0
151

Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Game of War Fire Age, hem web sürüm üzerinden hem de mobil platformlardan oynanan oyunda genel olarak strateji oyunlarında yer alan yapı vurgulanıyor. Game of War Fire Age serisinde genel olarak amacınız kurduğunuz medeniyeti üst seviyelere çıkarmak.

Şehriniz için sürekli olarak yapacağınız geliştirmelerle beraber amacınız dev bir metropol kurmak. Her yönden güçlü bir medeniyet kurmak için uğraştığınız yapımda özellikle yeni başlayan kullanıcılar ise bir hayli zorluk çekebiliyor. Peki Game of War Fire Age oyununda hızla yükselmek için uygulanacak püf noktalar neler? Oyun hakkında ipuçlarına geçelim.

Barış Kalkanı Kullanımına Dikkat

Oyuna yeni başlıyorsanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta barış kalkanı sistemi. Oyuna yeni başlayan kullanıcılara sunulan bu sistem sayesinde kullanıcıların bir süre diğer oyunculardan saldırı almaları engellenmekte. İşte bu süre içerisinde yapılacak adımlar çok önemli.

Game of War Fire Age

 

Barış kalkanı süreniz bitmeden oyunda maksimum oynama sürelerini kullanarak bina inşaatlarını yapmalı, özellikle çok sayıda birlik yetiştirmeli ve kaynakları düzenli olarak toplayarak depolamalısınız. Bu şekilde bir geliştirme sürecine dikkat edilmesi durumunda kalkanınız bittiğinde diğer kullanıcıların saldırılarına karşı tamamen savunmasız olmuyorsunuz. Bir nevi elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

Sürekli Birlik Eğitme, Araştırma Yapma ve İnşaat Başlatma

Yeni başlayanların bilmesi gereken en önemli nokta gelişim süreci. Game of War Fire Age gerçek zamanlı bir strateji oyunu olduğu için çok uzun soluklu bir oyun olarak değerlendiriliyor. Zaten genel olarak strateji oyunlarında benzer bir yapı olduğunu biliyoruz. Haliyle daha kısa sürede gelişmek istiyorsanız biraz mesai harcamanız gerekiyor.

Game of War Fire Age

Oyuna gerçek para yatırmadan en kısa sürede gelişmek için sürekli olarak görevlerinizi yapmanız gerekiyor. Oyunun bildirimlerini düzenli olarak kontrol ederek hem verilen görevleri hem de anında inşaat yapma, kaynak toplama, birim eğitme gibi ana işlevleri sürekli hale getirebilirsiniz. Bu şekilde çok daha hızlı bir gelişim söz konusu olacaktır.

Kaynak Üreten Binaları 3.Seviyeye Çıkartın

Game of War Fire Age oyununda biraz daha teknik bilgilere geçecek olursak, öncelikle kaynak üretimi için kullanılan binaların inşaatlarına dikkat çekmek gerekecek. Bunun için oyuna başlandığı anda hızlı inşaat için kullanılan altınlardan yararlanmak gerekiyor.

Game of War Fire Age

İlk etaptan bir kaynak havuzu oluşturmak için oyunda yer alan çiftlik, taş ocağı, maden gibi üretim binalarını ikişer adet şeklinde kurmanız ve altınlarla yükseltme seviyelerini 3.seviyeye kadar çıkarmanız gerekiyor. Oyunda ilk aşama kaynak havuzu için bu işlem oldukça önemli.

Kaynak Toplamaya Özen Gösterin

Game of War Fire Age oyununda az önceki madde belirtiğimiz gibi en önem verilmesi gereken nokta kaynak kısmı. Kaynak toplamak için yapabileceğiniz hemen her işlemi yapmanız gerekiyor. Bunun için kaynak binalarını kurmanın dışında haritada yer alan kaynak alanlarından da yararlanabilirsiniz.

Game of War Fire Age

Kaynak yapısının seviyesi ne kadar yüksek olursa harita üzerinde bu kaynaktan elde edeceğiniz hammadde oranı da o kadar yüksek olur. Fakat bu durumda da biraz daha fazla süre harcamak gerekli. Bunun dışında kaynaklara saldırı riski olduğunu unutmayın. Haliyle ilk aşamada öncelikle medeniyetinizin yanında yer alan kaynakları ele geçirin.

Çok Sayıda Hastane İnşa Edin

Game of War Fire Age oyunun da sürekli olarak saldırı alabiliyorsunuz. Bu durumda da ordunuz ne kadar güçlü olursa olsun önlem almasanız ordunuzda zayıflayabiliyor. Bu nedenle ordunuzu güçlendirmek ve iyileştirmek için adımlar atmanız gerekiyor. Özellikle yeniden asker eğitmek yerine çok sayıda hastane kurarak var olan askerlerinizi iyileştirmeniz savunmanızın zayıflamasının önüne geçecektir.

Game of War Fire Age

Game of War Fire Age Görevlerini Tamamlayın

Game of War Fire Age oyununda çok fazla önemsenmeyen görevler aslında oldukça önemli. Oyunda ilk amacınız başka kullanıcılara saldırmak değil görevleri tamamlamak olmalı. Bu şekilde sürekli ödül kazanmanız ve gelişiminizi çok daha kısa süre içerisinde tamamlamanız mümkün. Bunun için Game of War Fire Age oyununda ilk olarak görevleri tamamlamanız gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?