iOS cihazlarda arka planda youtube oynamaya devam etsin

1

Dünyanın en büyük müzik koleksiyonlarına sahip Youtube’u müzik dinlemek için kullananların sayısı hiç de az değil. Youtube liste hazırlama gibi bir çok özelliğiyle halen kullanıcıları için vazgeçilmez durumda. Bilgisayarda müzik dinlerken, youtube arka planda çalışabiliyor. Bu konuda sorun yok. Hatta Streamus gibi eklentilerle tarayıcıdan ayrı da çalıştırmanız mümkün. Asıl sorun mobil cihazlarda. iOS cihazlarda (iPhone/iPad/iPod Touch) youtube uygulamasını arka planda çalıştıramıyorsunuz. Bu yüzden müzik dinlerken, başka bir iş yapmanız mümkün değil. Cihazınızın kilidini aktif ettiğinizde de youtube uygulaması duruyor.

Bu yazımızda, sizlere iPhone/iPad/iPod Touch cihazlarda arka planda youtube nasıl çalıştırılır? Nasıl youtube’den müzik dinlenir? sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

YouTube videolarını Safari üzerinden çalıştırmak

iOS cihazlarda, arka planda Safari üzerinden Youtube videolarını oynatabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, Safari ile m.youtube.com sitesine girmek. (Youtube’nin mobil versiyonu) . Video ayrı bir player-oynatıcıda çalmaya başlayacaktır. Oynatcıyı kapatmadığınız sürece, iPhone’nunuzu kapatsanız dahi, video oynatma devam edebilir. Bunun için Kontrol merkezinden video kısmında tekrar Play’e basmanız yeterli.

arkaplanda-youtube-calistirmak

Safari ile Arka planda youtube çalıştırmanın tek sıkıntısı ileri-geri tuşlarının olmaması.

 

YouTube videolarını başka uygulamalar üzerinden çalıştırmak

Music Tubee (Ücretsiz)

music-tubee

Music Tubee, ücretsiz bir youtube oynatıcı. Basit bir kullanımı var. Youtube uygulamasında bulunan hemen her özellik Music Tubee’ de var. Arama, like, dislike gibi..

Music Tubee ile sanatçı ve müzik türlerine göre kategorilere arama yapabiliyorsunuz. İleri, geri, rastgele çal, aynı şarkıyı hep çal gibi harika özellikler de var. En güzeli ise arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Video kalitesini en düşükte tutarak fazla internet kotasını da yememiş olursunuz. Harika bir uygulama. Üstelik Türkçe dilini destekliyor. Mutlaka deneyin.

Bu uygulamanın yanında tavsiye edebileceğimiz diğer uygulamalar ise şöyle:

mTuber (Ücretli/Ücretsiz versiyon)

Music Tube (Ücretli/Ücretsiz versiyon)

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here