Apple Watch uygulamaların hacklenmesiyle birlikte, Steve Troughton iOS 9 ile birlikte klavyenin daha stabil olduğunu da söyledi. Ekran Görüntülerinde de görüldüğü gibi büyük çözünürlükte iPad’in klavyesi yeniden düzenlenmiş, Tab ve Caps Lock tuşları özellikle sol kısıma olabildiğince kullanışlı şekilde yerleştirilmiş, geri(undo) ve redo( yeniden yapmak) gibi yeni işlevlerde kazanmış.

Alternatif ikinci sayfa tuşlarında ise yeniden tasarlanmış gibi gözüküyor. Araç çubuğunda bulunan semboller numaralarla yer değiştirmiş.  Büyük dizayn edilmiş klavye gösteriyor ki Apple üçüncü sayfa sembollerini tasarımını kaldırabilir ve  iki sayfa içerisinde bütün semboller sığdırılabilir.

Bu büyük değişimdeki çaba kayda değer. 12 inç iPad Pro hala resmi olarak tanıtılmamış olmasına rağmen, söylentiler gittikçe kuvvetleniyor gibi gözüküyor. Büyük iPad sonbaharda tanıtılması bekleniyor. Büyük iPad’in hedef kitlesi eğitim ve iş klasmanı olacak. iOS 9 ile birlikte gelen bölünmüş ekran özelliği 12 inç iPad’de gayet stabil şekilde çalışacak.

current-ios9-keyboard

İLGİLİ HABER:  Geliştiriciler için Xcode 7 Beta 6 Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?