iOS 9’da Hücresel Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır ? ( Çözümü )

0
1578

Apple’ın iPhone ve iPad’ler için geliştirdiği iOS 9 ile hücresel veri tüketimi bir hayli artmış durumda. Ancak iOS 9’da bir kaç ayarı değiştirerek hücresel veri tüketiminizi azaltmanız mümkün. Bu sayede internet paketi kullanırken paketinizin kullanım süresini de uzatmış olacaksınız.

Yapılan bazı testlere göre iOS 9 güncellemesini yapmış olan bir iPhone’da tüketilen hücresel veri ile android cihazlar arasında bariz farklar görüldü. Örneğin 5 dakikalık bir süre boyunca bile iPhone’un 10 megabyte kadar daha fazla internet kullandığı tespit edildi.Apple hayranlarının bu konudaki şikayetleri bitmek bilmiyor ancak bazı ayarlar ile bu sorundan kurtulmak mümkün.

iPhone İnternet Tüketimi Nasıl Azaltılır ?

  1. iCloud Mobil Veriyi Kapatma

   Öncelikle Ayarlar > iCloud > iCloud Drive yolunu izledikten sonra açılan sayfada en altta “Hücresel Veri’yi Kullan” seçeneğini kapatırmalısınız.

  2. Otomatik İndirmeler için Hücresel Veriyi Kapatın

   Ayarlar > iTunes Store ve App Store yolunu izledikten sonra yine aynı şekilde “Hücresel Veriyi Kullan” seçeneğini kapatın.

  3. WiFi Yardımını Kapatın

   Ayarlar > Hücresel yolunu izledikten sonra “Wifi Yardımı” seçeneğini kapatın.

  4. Kullanmadığınız Uygulamaların Hücresel Veri Kullanımını Kapatın

   Ayarlar > Hücresel başlığı altında hücresel veriyi kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Bu başlık altından kullanmadığınız uygulamaların hücresel veriyi kullanmasına izin vermeyin.

  5. Uygulama Yenileme Seçeneğini Kapatın

   Ayarlar > Genel başlığı altından ” Arkaplanda Uygulama Yenileme ” seçeneğini kapatın. Böylece siz bir uygulamayı kullanmazken o uygulama arkaplanda hücresel veriyi kullanamaz.

  6. Hücresel Veriyi Kapatın

   Eğer bunların hiç biri işe yaramazsa son çare olarak hücresel veriyi kullanmadığınız zamanlarda Ayarlar > Hücresel başlığı altından hücresel veri kullanımını kapatın.

 

İLGİLİ HABER:  App Store 100 Milyar İndirme Sayısını Aştı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?