Özellikle iPhone’un 16GB’lık modellerini kullanan kullanıcılar zaman zaman yetersiz hafıza sorunları ile karşılaşabiliyorlar. Hatta iPhone 6S sahibi kullanıcılar 4K video çekmek istedikleri zamanlarda hafıza alanının kısıtlı olmasından dolayı çektikleri videoların da süresi bir hayli kısa oluyordu.

Peki iOS 9’da yetersiz hafıza sorununu çözmek için neler yapılabilir ? Ya da bu sorunu çözmek için illa eski resimleri,videoları ya da kullanılmayan uygulamaları silmek mi gerekir ?

iOS 9 Depolama Alanı Sorunu Çözümü

iOS 9’da depolama alanı sorununun bir çözümü bazı uygulamaları belirli aralıklarla silip tekrar kurmak. Örneğin Whatsapp uygulamasını belli aralıklarla siler ve tekrar kurarsanız Whatsapp’ın kullandığı depolama alanını daraltmış olursunuz. Çünkü bu tarz uygulamalar sizin yazışmalarınızı, videoları ve fotoğrafları kayıt altında tuttuğu için sizin haberiniz olmadan ekstra bir yer kaplıyor.

Ayrıca belli aralıklarla Safari’nin geçmişini temizlerseniz Safari’nin kullandığı depolama alanını da küçültmüş olursunuz. Bu uygulamaların bazıları ise, Facebook, Instagram, Whatsapp, Skype diye sıralayabiliriz. Ancak siz en sık kullandığınız uygulamaları da aynı şekilde silip, tekrar kurarak depolama alanı sorununuzu bir nebze de olsa çözebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Kullanıcıların İOS 10 Hakkında Merak Ettikleri

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?