Apple’ın yeni nesil işletim sistemi olan iOS 9 yayınladığı günden itibaren, bazı sorunlarda bu işletim sistemiyle birlikte geldi diyebiliriz. Bu sorunlar aslında her iPhone modelinde yaşanmıyor ancak bazı kullanıcılar iOS 9’a geçiş yaptıktan sonra telefonlarının biraz daha yavaşladığını söylüyorlar. Ancak bu yavaşlama kullanmakta olduğunuz iPhone modeliyle de alakalı bir problem.

Eski Modellerde Yavaşlık Daha Belirgin

iOS 9 işletim sistemini şuanda iPhone 4S modelinden itibaren bütün iPhone modelleri kullanabiliyorlar. Ancak iPhone 4S modeli çıktığından itibaren üzerinden 4 yıl gibi bir süre geçti. Bu süre içerisinde teknoloji hiç yerinde durmadı ve hep ilerledi, bizde ilerleyen teknolojiye ayak uydurmaya çalıştık ancak yine de eski bir iPhone modeli ile yeni işletim sistemi olan iOS 9’u tamamen sorunsuz olarak çalıştırmasını bekleyemeyiz.

Yavaşlık Sorunu için Çözümler

iOS 9’a geçtikten sonra yavaşlıktan şikayet eden kullanıcılar için birkaç şey tavsiye ediyoruz.

  1. Öncelikle telefonunuzun tam yedeğini alın ve daha sonra telefonunuzu sıfırlayın, ayarlar ve tüm verileri tamamen silin. Ardından tekrar yedeğinizi kurun ve telefonunuzun biraz daha rahatladığını sizde fark edeceksiniz.
  2. Kullanmadığınız gereksiz uygulamaları iPhone’dan silin. Kullanmadığınız uygulamalar hem telefonunuzda yer tutar hem de telefonunuzun yavaşlamasına sebep olur.
  3. iOS 9.0.1 güncellemesini telefonunuza kurun, bu güncelleme iOS 9’un bazı hatalarını kapatır ve hız konusunda iyileştirmeler sağlar.
İLGİLİ HABER:  Çılgın iPhone 8 Konsepti!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?