iOS 9 İşletim Sisteminde Yeni Hata

1
1008

Apple’ın 9 Eylül tarihinde düzenlediği etkinliklerde ilk kez tanıttığı iOS 9 mobil işletim sistemi Apple hayranlarına sorunlar çıkarmaya devam ediyor. iOS 9’un tam sürümünün yayınlanmasının ardından kısa bir süre kullanıcılar şikayetlerini dile getirmeye başladılar ve Apple bu sorunlara çözüm olarak önce iOS 9.0.1 ve hemen ardından da iOS 9.0.2 güncellemesi yayınladı.

Mobil Veri Sorunları Çözüldü

Apple’ın yayınladığı iOS 9.0.2 güncellemesinin ardından bazı kullanıcıların dile getirdiği mobil veri sorunları neredeyse tamamen ortadan kalktı diyebiliriz. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte bazı kullanıcıların sorun yaşadığı iCloud yedekelemesi de iyileştirilmiş durumdaydı.

iOS 9 Kendi Kendine Kilitleniyor

iOS 9 Güncellemesini yükleyen iPhone 6 ve iPhone 6S kullanıcılarının bazıları telefonlarının kendiliğinden kapandığını ve hard format atılmadığı sürece telefonun tekrar açılmadığı söyleniyor.

Kendi Kendine Kapanan ve Açılmayan iPhone Nasıl Açılır ?

Öncelikle bunun çözümü için hard formatı denemeniz gerekebilir. Bu da iPhone’nun açma kapama ve Home tuşlarına aynı anda basılı tutularak ekranda Apple Logosu görünene kadar devam edilir. Böylece iPhone büyük ihtimal açılacaktır.

iOS 9 Kapanma Sorunlarının Sebebi Nedir ?

Bu sorunun sebebi olarak iCloud yedeklemesi gösteriliyor. Ancak yine de Apple tarafından kesin bir açıklama yapılmış değil. Bu sorunun tamamen önüne geçmek henüz mümkün olmasa da telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmek şuanlık çözüm olabiliyor.

İLGİLİ HABER:  iPad Pro Ne Zaman Satılacak ? iPad Pro Türkiye Fiyatları

1 YORUM

  1. iOS 9 bugüne kadarki en kötü ios iphone 6′ da donmaların takılmaların haddi hesabı yok. touch id’nin parmak izi okuma süresi iki katına çıktı. geçen telefon bir kitlendi 2 saat telefonla uğraştım.
    Bir daha sürümün ilk versiyonlarını yüklemeyi düşünmüyorum.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?