iOS 9 İnternet Kotasını Çok Tüketiyor

0
1923

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9 çıktığı günden buyana kullanıcılar tarafından sürekli eleştiriler altında bırakıldı. Aslında iPhone ve iPad’lerin şarj sorunlarını büyük oranda çözen iOS 9 güncellemesi daha sonralarda Apple kullanıcılarının yorumlarına göre başka sorunlara sebep olmaya başladı.

Apple ilk sürümün yayınlanmasının hemen ardından fark edilen açıkları kapatmak ve hataları gidermek için iOS 9.0.1 güncellemesini yayınladı ve bu güncellemenin ardından yine bazı kullanıcılar memnun kalırken bazıları da sorunların devam ettiğini belirtti.

iOS 9 İnternet Kotanızı Bitirebilir

Ancak şuanda sizin kontrolünüz dışında iPhone ya da iPad’iniz mobil internet kotanızı kullanıyor olabilir.iOS 9 ile birlikte gelen Wifi Asisst özelliği kablosuz ağlara bağlandığınız zaman eğer sinyal azalırsa otomatik olarak mobil veriye geçiş yapıyor ve kullanıcı internet bağlantısının kesilmesi gibi bir sorunla karşılaşmıyor.

Fakat cep telefonlarında mobil internet kullanan kullanıcılarının internet paketleri genelde limitli oluyor ve bu Wifi Asisst özelliğinden dolayı bazı kullanıcılar internet paketlerinin hızla tükendiğini söylüyorlar.

Bu sorunun çözümü için iOS 9’da Wifi Asisst özelliğini kapatabilirsiniz. Bu ayarı kapatabilmek için Ayarlar ( Settings ) -> Hücresel ( Cellular ) -> Wi-Fi Assist ( Wifi Yardım ) seçeneğinden kapatabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Nike'ın CEO'su Gelecekte Apple ile İşbirliğini ve Apple Watch Hakkında Konuştu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?