iOS 9 ile Reklamları Engellemek Mümkün

0
2217

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni işletim sistemi olan iOS 9’un bilinmeyen özellikleri gün geçtikçe ortaya çıkmaya başlıyor. iOS 9 geldikten sonra ise kullanıcılar istenmeyen reklamları da engelleyebilir hale geldi. Bu reklam engelleme uygulamaları daha şimdiden App Store’da en üstlere çıkmaya başladılar bile.

Özellikle iPhone ile Safari üzerinden internet sitelerini gezerken kullanıcıların karşısına çıkan istenmeyen reklamlar bir süre sonra can sıkıcı hale gelebiliyordu. Artık bu sorunun çözümü ise oldukça kolay hale geldi. App Store’da 2.99 Dolar‘a  “Peace” isimli uygulamayı, buna göre biraz daha pahalı olan Purify Blocker‘ı 3.99 Dolar‘a ve bu iki uygulamaya göre biraz daha ucuz olan Blockr adlı uygulamayı satın alıp, istenmeyen reklamları engelleyebilirsiniz.

Bu uygulamalar sayesinde “İçerik Engelleme” yani istenmeyen reklamları engelleme kolaylıkla yapılabiliyor. Bu uygulamalardan memnun olan kullanıcılar, uygulamanın yayınlanmasının üzerinden sadece saatler geçmesine rağmen App Store‘da istatistiklerin en üstüne çıkardılar.

İnternet sitelerine reklam verenler firmaların ise ileri ki dönemlerde reklam engellemelerini aşamadıkları için nasıl bir yol izleyecekleri ise şimdiden merak konusu olmuş durumda. Ancak Apple’ın her zaman kullanıcılarının rahatını düşündüğünü de çekinmeden ifade edebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 Beta 1'i İndirin ve Yükleyin (Nasıl?)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?