iOS 9 İçin Apple News

0
598

Apple, Apple Müzik sürümü ve Haber uygulaması ile beta test sağlayan iOS 9’un üçüncü beta sürümünü yayımladı.

WWDC’de tanıtılan Apple News bireysel seçeneklere dayalı son haberleri toplayan bulut tabanlı bir hizmettir.

Başlangıç

Apple News’i ilk başlattığınızda, uygulama CNN, Slate, New York Times, ESPN ve Atlantik ve Slate dahil olmak üzere beş yayının içeriği ile açılır. Daha sonra günlük okuma programına dahil etmek istediğiniz haber kaynaklarını veya kategorileri seçebilirsiniz.

Haberler uygulaması içinde, yeni Apple müzik uygulamasındakine benzer bir UI fark edeceksiniz.Ekranın alt kısmında beş sekme arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir navigasyon araç çubuğu bulunur. (For You,Favorites,Explore,Search,Saved)

first

For You

Apple Music’te olduğu gibi Haberler’de de For You sekmesi yer alıyor. Tarama geçmişinizi ve bilgilerinizi kullanarak size uygun haberleri sunar.

for-you-f

Favorites

Apple News ayrıca size “en beğenilen” içerik listesine özellikle haber kaynaklarını eklemenize olanak tanıyan bir Favorites bölümü içerir. Varsayılan olarak bu liste 5 yayın içerir, ancak onları kolayca silip kendi haber kaynaklarını ekleyebilirsiniz.

explore-search

Explore , Search ve Saved

Keşfet bölümü kanallar ve konular üzerinden haber düzenler, yeni ve heyecan verici yayınları keşfedebilirsiniz. Arama özelliği ilgi öğeleri, kategoriler, ya da yayınlar için arama yapmanızı sağlar. Daha sonra okumak için işaretleyebilirsiniz. Saved sekmesinde makale tarama geçmişiniz yer alır.

saved-news

İLGİLİ HABER:  iOS 8.3 iPhone 6 Plus için Klavye Sorununu Çözüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?