iOS 9 Hakkında Bilinenler

0
2591

2015 yılında yayınlanacak olan Apple’ın bir sonraki en büyük iOS güncellemesi iOS 9 hakkında tüm bildiklerimizi sizin için bir araya getirdik.

Neler bekliyoruz?

Performans ve kararlılık geliştirmelerinde ziyade tasarımda değişiklikler ve yeni özellikler bekliyoruz. Apple iOS 7 ile birlikte tasarımda büyük bir revizyona imza atmıştı. iOS 8’le bunu sürdüren ve kararlılığı yükselten Apple’ın iOS 9’la birlikte bunu bir adım öteye götüreceğini düşünüyoruz.

Testler

Şu an da Apple kendi içinde iOS 9’un testlerini yapıyor. Pek çok internet sitesinde iOS 9’la çalışan ziyaretçi verileri mevcut ve bunlar paylaşılıyor. Apple bu yıl bir ilki de gerçekleştirmeyi hedefliyor. Artık sadece geliştiriciler için değil isteyen herkese açık olarak iOS 9’u yayınlamayı planlıyor. Bunu OS X’le birlikte ilk defa uygulayan Apple’ın amacının gelişimi daha hızlı ve hataların daha kapsamlı bulunmasını sağlamak amacıyla yaptığını düşünüyoruz.

Ne zaman yayınlanacak?

Haziran ayında düzenlenecek olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’n (WWDC2015) dageliştiriciler için beta süreci başlayacak ve yaz sonu sonbahar başında, Eylül ayında yayınlanacak.

Hangi iPhone modelleri ile uyumlu olacak?

Gelecek nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus başta olmak üzere, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 ile uyumlu olmasını bekliyoruz.

Henüz sır gibi saklanan iOS 9 hakkında çok fazla konuşulacak ve yazılacak bir şey yok. Bildiklerimiz bunlarla sınırlı.

 

İLGİLİ HABER:  Apple’ın iPhone Yavaşlatma Politikası Hakkında Tüm Gelişmeler! Neler Yaşandı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?