Apple’ın iOS 8’den sonraki en büyük ve “her dokunuşla iyileşen bir deneyim” sloganı ile WWDC 2015 kapsamında tanıtarak geliştiricilerin kullanımına sunduğu iOS 9‘un 3. beta sürümü an itibari ile yayımlandı.

Güncellemeye şuan da geliştirici merkezi üzerinden erişilebilir. Güncelleme ile birlikte Apple Music kullanıma sunuluyor. iOS 8.4‘le birlikte hayatımıza giren Apple Music artık iOS 9’da da yer alıyor. Bununla birlikte duyurulan ve henüz ülkemizde kullanılabilir olmayan yeni Haber uygulamasıda iOS 9’la birlikte geliyor. 13A4293f yapım numaralı güncelleme, özellikle hata düzeltmeleri ve performans odaklı.

iOS 9, zeka ve proaktiviteye odaklı, Apple’ın yeni işletim sistemidir. iOS cihaz kullanıcılarına öneriler sunmak, uygulamalar hakkın daha fazla bilgiler vermek, kullanıcı alışkanlıklarını ve hareketlerini öğrenmek için olanak sağlıyor. iOS 9 Siri’ye bağlamsal hatırlatma yeteneği kazandırıyor ve yeni arama kaynakları getiriyor.

iOS 9’la birlikte başta Notlar uygulaması olmak üzere Harita, Mail dahil pek çok yeni özellik eklenmiş durumda. iOS 9’la yenilenen klavye özellikleri ve iPad’lere multitasking bölünmül ekran özelliği eklendi.

Pil optimizasyonları ile ve düşük güç modu ile iOS cihazlara ek bir saat pil ömrü ekleniyor. iOS 9’la birlikte güncellemeler daha az yer kaplıyor ve gereken durumlarda fazla yer kaplayan uygulama verilerinin kısa sürede kaldırılmasına olanak sağlanıyor. iOS 9, iOS 8’i destekleyen tüm cihazlar üzerinde çalışma yeteneğine sahip.

iOS 9 halen geliştiriciler için kullanılabilir olsa da Apple bu sonbaharda yazılımın final sürümünü yayımlayacak. WWDC 2015’te yapılan duyuruya göre ise Temmuz ayında iOS 9 beta sürümleri halka açık olarak sunulmaya başlanacak.

 

İLGİLİ HABER:  Google Asistan App Store’da Kendisini Gösterdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?