iOS 9’la Birlikte Apple’ın Harita Uygulaması Daha Fazla Özelliğe Kavuşacak

0
721

WWDC 2015’te tüm detayları ile tanıtılacak ve geliştiricilerin kullanımına sunulacak olan iOS 9’la ilgili yeni bir bilgi geldi. Apple içinden bir kaynaktan gelen bilgiye göre Apple Harita’nın iOS 9’la daha fazla özelliğe sahip olacağı netlik kazanmış oldu.

9to5mac’e ulaşan bilgiye göre Apple Harita uygulaması üzerine daha fazla yeniliğe gidiyor ve ek özellikleri kullanıcıların kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Özellikle Google Haritalar’ın sahip olduğu havalanları, otobüs durakları, metro istasyonları, tren istasyonları bilgilerini Apple artık kendi harita uygulamasına aktarıyor.

Ulaşım sekmesinde eklenilen bu harita özelliğinin detayları ve bölgelere göre kullanım farklılığı gösterip göstermeyeceği bilinmiyor. Ancak Apple’ın uzun süredir özellikle Amerika’da özel araçları ile harita gelişimini sağlamak için veritabanı oluşturduğu biliniyordu.

iOS 9 beraberinde pek çok yeni özelliği getirecek ve elbette ki sadece Harita uygulamasının geliştirilmesinden ibaret olmayacak. iOS 9’la ilgili son sızıntılara bakılırsa doğrudan kullanıcı deneyimine odaklı bir iOS sürümü inşaa edildiği çok açık bir şekilde görülüyor.

İLGİLİ HABER:  iOS Cihazınızın Isınma Nedeni Yalnızca Yazılım Hataları Mı ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?