iOS 9’la Birlikte “Ulaşım” Özelliğini Kazanacak Olan Apple’ın Harita Hizmetine Dair Yeni Detay

0
461

Apple uzun zamandır kendi Harita hizmeti üzerinde çalışmalar yaparak, geliştirmeye devam ediyor. Uzun zamandır ve halen eleştirilerin hedefi olan mevcut Harita hizmeti henüz Apple’ın da istediği olgunluğa ulaşmış durumda değil. Bu sebeple Apple’ın attığı her adım merak konusu.

iOS 9’la birlikte gelişmiş özelliklere ve daha olgun bir yapıya sahip olacak olan Harita hizmeti için daha önceki haberimizde Apple’ın Harita servisinde iOS 9’la “Ulaşım” özelliğini kullanıma sunacağını belirtmiştik. Apple bu şekilde kullanıcılarına, havalanları, otobüs durakları, metro istasyonları, tren istasyonları bilgilerini verecek.

WWDC 2015’te tanıtılacak olan iOS 9, yaklaşık 2.5-3 ay boyunca geliştiricilerin kullanımına sunulacak ve olgunlaşması için üzerinde hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri yapılacak. Apple içinden 9to5mac’e ulaşan bir kaynağa göre Apple Harita servisine eklediği yeni özelliğini kısıtlı olarak kullanıma sunacak. Hatta hangi ülkelerde kullanıma sunulacağı da netlik kazanmış durumda. Kaynağa göre;

  • Amerika Birleşik Devletleri’nde San Francisco ve New York’da,
  • Kanada’da büyük olasılıkla Toronto’da,
  • Avrupa’ da Londra, Paris ve Berlin’de,
  • Çin (başlangıç olarak kısıtlı olacak),

yeni Harita servisinin “Ulaşım” özelliği kullanılabilecek. Kaynağa göre Apple zamanla Boston’da ve Tokyo’da da yeni “Ulaşım” özelliğini kullanıma sunacak. Geriye kalan ülkelerde ve şehirlerde yani başta ülkemizde bu özellik ilk planda kullanıma sunulmayacak. Ancak yine kaynağa göre Apple hızlı çalışmalar yaparak 2016 ortasına kadar özelliği çok daha fazla ülkede/şehirde kullanıma sunacak.

iOS 9, yeni Harita servisine eklenen “Ulaşım” özelliği ve daha fazlası ile 8 Haziran’da gerçekleştirilecek olan WWDC’de tanıtılacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Ne Zaman Yayınlanacak? Kesin Süre Belli Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?