Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinliğinde yeni iPhone ve iPad modellerini tanıtmasını bekliyoruz. Bu etkinlikte uzun süredir bahsedilen iPhone SE modelini ve 9.7inçlik iPad modelinin tanıtımıyla kalmayıp, yeni işletim sistemlerinin versiyonlarını da görebileceğimizi tahmin ediyoruz.

iOS 9.3 Beta 7 güncellemesi geçtiğimiz gün geliştiriciler ve beta programına kayıtlı kullanıcılar için dağıtıldı. Beta 7 için artık son Beta sürümü diyebiliriz, çünkü Apple’ın önümüzdeki pazartesi günü düzenleyeceği etkinlikte iOS 9.3‘ün final sürümünü görmek çok muhtemel.

iOS 9.3 Yenilikleri Neler Olacak ?

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 9.3 güncellemesi ile uzun süredir bahsedilen Night Shift özelliği ve Notlar uygulamasına parmak izi ile koruma sağlanması gelecek en büyük iki yenilik gibi duruyor. Ancak bu yeniliklerin haricinde bir çok güvenlik açığı kapatılırken, iPhone ve iPad’in daha seri çalışması içinde geliştirilmeler yapılıyor.

iPhone ve iPad’lerin batarya konularında yetersiz olduğunu düşünen kullanıcıları Apple’ı bu konuda bir hayli zorluyorlar, bu sebepten dolayı iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte iOS işletim sisteminin daha az şarj tüketmesi için iyileştirmeler yapacağını da düşünüyoruz.

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinlikten sonra aynı hafta içerisinde iOS 9.3 güncellemesini iPhone 4S,iPhone 5,iPhone 5S,iPhone 5C,iPhone 6,iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus modellerinin ve diğer iPad modellerinin almasını bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Pro Fiyatlarına Zam Gelebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?