Apple, 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinliğinde iOS 9.3 güncellemesini tanıtmıştı. Ancak bu güncellemenin hemen arkasından güncellemenin aslında hatalarla dolu bir güncelleme olduğu anlaşılmıştı. Güncellemeyi eski cihazlarına yüklemeye çalışan bir çok kullanıcı iPhone’larında ve iPad’lerinde aktivasyon hataları ile karşılaştılar. Çoğu kullanıcı Apple kimlik bilgilerini doğru yazmalarına rağmen cihazlarını aktifleştiremediler.

Bu sorunun hemen arkasından ise Safari sorunları başladı, iPhone ve iPad kullanıcıları Safari’de bağlantıları açamaz hale geldiler ve bir çok uygulamada çökme hataları yaşandı. Apple tüm bu sorunları gidermek adına apar topar iOS 9.3.1 güncellemesini yayınladı ve bu sorunların büyük bir çoğunluğunu giderdi. Ancak iOS 9.3.1 güncellemesinin yayınlanmasının neredeyse hemen ardından iOS 9.2 sürümlerine geri dönüşleri kapatadan Apple, şimdi de iOS 9.3 sürümüne geri dönmek isteyelerin önünü kesiyor.

Şuan ki son güncelleme olan iOS 9.3.1 sürümünü kullanmak zorunda bırakılan kullanıcılar, bu sürümden memnun kalmasalar bile herhangi bir şekilde eski iOS sürümlerine geri dönüş yapamıyorlar.

Eski iOS sürümlerinde kalan kullanıcılar için ise iOS 9.3.1 sürümüne geçmeden önce biraz daha beklemeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü, Apple’ın iOS 9.3.2 güncellemesini yayınlaması da yakındır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?