iOS 9.3’de Yeni Hata, Safari Hatası

6
4040

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinlikte tanıtılan iOS 9.3 işletim sistemi büyük bir heyecan ve coşkuyla karşılandı ancak iOS 9.3’ün gelmesiyle birlikte bir çok hata da beraberinde geldi. Önce bazı iPhone ve iPad kullanıcıları iOS 9.3 güncellemesini yaptıktan sonra Apple kimliklerini ve şifrelerini doğru girmelerine rağmen cihazlarını etkinleştiremediler. iOS 9.3 Güncellemesi Apple Tarafından Durduruldu ! başlıklı haberimizde sorunun ne olduğundan bahsetmiştik ve daha sonra da iOS 9.3 Güncellemesinin Ardından Etkinleştirme Sorunu ve Çözümü başlıklı yazımızda bu sorunun çözümünü anlatmıştık.

Bu olayların ardından Apple iOS 9.3 güncellemesini geri çekmiş ve güncellemeyi bir süreliğine durdurmuştu. Daha sonra sorunları giderdiğini ifade eden Apple, tekrar iOS 9.3 güncellemesini yayınladı.

iOS 9.3 Safari Bağlantı Açamama Sorunu

Bu kez ise ortaya yep yeni bir sorun daha çıktı. Özellikle iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarının yanı sıra bazı iPhone ve iPad kullanıcıları Safari’de bağlantıları açmada sorunlar yaşamaya başladılar. Örneğin bir internet sitesine girdikten sonra o internet sitesinde gezerken başka sayfalara geçememe sorunu.

Yüzlerce kullanıcı Apple’ın resmi destek forumlarında bu konuyla ilgili başlıklar açtı ancak Apple tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Şuanlık bu sorunun çözümü için ise Safari’de Javascript’in kapatılması gerekiyor deniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Beta 7 Güncellemesi Yayınlandı !

6 YORUMLAR

  1. Sanırım benim iphone ve tabletimde ayarlar>genel>erişilebilirlik>konuşma fonksiyonunu aktif hale getirdiğim için safari ve tüm diğer uygulamalar dahil, yeni sayfa açamıyorum.

  2. iphone 6 ios 9.3 safari sorunu verdi . linklere tıklanmıyor ve donuyor. chrome yükledim onda da aynı sorun devam ediyor. ios 9.3 safari sorunu nasıl düzelir bilmiyorum.

  3. bendede bahsettiğiniz tüm olaylar var javascript kapattım biraz düzeldi ama yinede her şeyi açmıyor.chrome da açmıyor acil düzenleme gelmeli..

  4. Apple canlı destek ile görüştüm javayı kapat dediler bu bi çözümmü dedim en kısa zamanda yeni güncelleme gelicektir denildi..bu arada 9.3 le alakası yok sorun bende yukseltmeden önce basladı ve teller s deil.iki telefondada sorun var biri 5s diğeri 6plus..umarım en kısa zamanda çözerler cok sinir bozucu…

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?