Apple’ın 21 Mart tarihinde yayınladığı iOS 9.3 güncellemesi çok ses getirerek geldi. Geldikten sonra üzerinden 1 haftadan fazla zaman geçti ama halen daha ses getirmeye devam ediyor. Çünkü iOS 9.3 güncellemesi yapan kullanıcılar birden fazla hatayla karşılaştılar.

Öncelikle iPhone’ları etkinleştirme ile başlayan bu sorunun devamında Safari’de bağlantıları açamama sorunu ile devam etti. Apple bir süreliğine güncellemeyi geri çekmek zorunda kalmıştı ve dün itibariyle tekrar yayınlandı ancak bu kez de yeni bir sorun fark edildi.

iPhone’da dün yayınladığımız gibi hareketleri azaltma seçeneği mevcut. iOS 9.3 güncellemesini yaptıktan sonra iPhone’da Animasyonlar Nasıl Kapatılır ? bu yazımızdaki gibi animasyonları kapatırsanız sorunlar başlayabiliyor. iPhone’da animasyonları kapattıktan sonra sanal menü tuşu kullanıyorsanız ve bu sanal menü tuşu iPhone ekranının en sağ alt köşesinde bulunuyorsa, sizde Spotify aramasını açıp kapatarak animasyonları tamamen devre dışı bırakabiliyordunuz.

Animasyonlar tamamen devre dışı kaldıktan sonra ise iPhone’da klasör oluşturmak istediğiniz zaman artık ana menü hiç bir şekilde hareket edemez oluyor ve menü sayfaları arasında geçiş yapamıyorsunuz. iPhone’u kilitleyip tekrar açsanız da sorun çözülmüyor, eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız bunun çözümü malesef şimdilik iPhone’u kapatıp açmaktan geçiyor.

Apple’a bildirilen bu hatalardan sonra iOS 9.3.1 güncellemesi ile tüm sorunların giderilmesi bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?