Apple’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı ve ardından bir çok sorunla karşılaşılan iOS 9.3 güncellemesi yılın en kararlı iOS güncellemesi olarak seçildi. Apteligent analiz firması, yaptığı araştırmalar sonucunda iOS 9.3 güncellemesini objektif bir şekilde incelediğini ve bunun sonucunda ise iOS 9.3’deki sorunların sadece %2.2 oranında çıktı.

Hal bu ki daha önce yayınlanmış olan iOS 8, iOS 9 güncellemelerinde hata oranının yaklaşık olarak %3.3 civarlarında olduğu yine aynı firma tarafından açıklandı. Ancak iOS 9.3 sürümünün barındırdığı bu hataların büyük bir çoğunluğunun Apple ile direkt olarak ilgili olmadığını ve diğer üçüncü parti uygulamarla ilgili sorunların sebep olabildiğini söylemek gerek.

analiz

Şirket, iOS 9.3 güncellemesinin sorunlarını bütün olarak ele aldığını ve işletim sistemini bir bütün şekilde değerlendirdiğini açıklıyor. Aynı zamanda Apple’da iOS 9.3 işletim sistemindeki sorunları kabul ediyor ve bu sorunların çözümü için çalışmalara çoktan başlamış durumda. Bu sorunların iOS 9.3.1 güncellemesi ile giderileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?