iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Son Gelişmeler

1
134

Apple’ın iOS 9 güncellemesi ile birlikte Jailbreak işleminin yapılması da bir hayli zorlaşmıştı. Ancak bu zorlaşma, PanGu ve TaiG ekibi için Jailbreak işleminin yapılmasını imkansız kılmıyor. Hatta özellikle iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 güncellemelerinde çıkan bir yığın sistem açığından dolayı Jailbreak işleminin yapılması da giderek kolaylaşacak gibi gözüküyor.

PanGu ve TaiG ekipleri tarafından iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak işlemi için henüz bir araç yayınlanmadı. Ancak bilinen tek gelişme, Jailbreak aracının Nisan ayı içerisinde bu iki ekipten birinin paylaşması bekleniyor. Hatta, YouTube üzerinden PanGu ekipindeki hackerların Jailbreak uğraşları ile ilgili videoları da bulmak mümkün oluyor.

Jailbreak aracı her ne kadar henüz yayınlanmamış olsa da, eğer sizde Jailbreak aracını sadece App Store’daki ücretli uygulamaları ücretsiz indirmek için kullanmak istiyorsanız Jailbreak yapmadan da bunu yapabilirsiniz. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak için Alternatif Çözüm başlıklı yazımızı okuyarak Jailbreak yapmaya gerek duymadan App Store’daki ücretli uygulamaları ücretsiz indirebilirsiniz.

Jailbreak Hangi iOS Sürümü için Çıkacak ?

Merak edilen ve en çok sorulan sorulardan birisi de Jailbreak aracının hangi iOS sürümü için yayınlanacağı oluyor. PanGu ve TaiG iki ekipte, iOS’un eski sürümlerine Jailbreak işlemi yapmak yerine iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını yayınlamak için çalışmalarına devam ediyorlar.

Yani bu da, önceki sürümler için Jailbreak aracının çıkmasını beklemenin gereksiz olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, özellikle iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 sürümlerinin sahip oldukları sistem açıkları Jailbreak işlemini biraz daha kolaylaştıracaktır.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Hangi Cihazlara Yapılabilecek ?

Bundan bir önceki Jailbreak aracının yayınlanmasından sonra, Jailbreak işleminin sadece 64 Bit işlemciye sahip iPhone ve iPad modellerinde çalışacağı söylenmişti ve öyle de olmuştu. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının da sadece 64 Bit işlemcilerde çalışacağını bu sebepten dolayı söyleyebiliriz. Yani 64 Bit mimariye sahip olmayan iPhone ve iPad modelleri için iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını beklemek pekte mantıklı değil.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Yenilikleri, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Ne Zaman Çıkacak

Jailbreak aracının Nisan ayı içerisinde çıkacağı söyleniyor, ancak kesin bir tarih bilinmiyor ve gözler tamamen PanGu ile TaiG ekiplerine çevrilmiş durumda.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?