iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Son Durum – Jailbreak Çıkmayacak Mı ?

2
125

Apple’ın iOS 9.3 güncellemesi şuanda %80 oranında yaygın bir şekilde kullanılıyor. Yani iOS’un eski sürümlerinde çok fazla kullanıcı kalmadı. Gerek iOS 9.3 ile gelen yenilikler, özellikler ve performans iyileştirmeleri gerek güvenlik açıklarının kapatılması nedeniyle bir çok kullanıcı bu güncellemeleri yaptı. Ancak çoğu kullanıcının atladığı şey ise iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının henüz çıkmadığı. Her ne kadar bazı internet sitelerinde iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının çıktığına dair haberler yer alıyor olsa da,bu haberlere şuanlık itibar etmeyin çünkü gerçek bir araç yok.

Daha önceleri iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını bekleyen kullanıcılarımız için bazı alternatifler sunmuştuk. Eğer sizde iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını sadece cihazınıza App Store’daki ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirmek için bekliyorsanız vShare adlı uygulamayı cihazınıza yükleyerek bunu yapabilirsiniz. vShare’in nasıl yükleneceğini bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Şuanda kullanabileceğiniz bir başka araç ise iDeviceHelp adlı YouTube kanalının tanıttığı iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracına alternatif olarak gösterilen bu aracın adı ise MoJo, bu uygulamayı cihazınıza kurmak için ise buraya tıklayarak devam edebilirsiniz.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Çıkmayacak Mı ?

Her ne kadar internette bir çok iddia bulunsa da,hatta YouTube’da bir çok kullanıcı PanGu ve TaiG’in ürettiğini iddia ettikleri iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak araçlarını kullandıklarını gösteren video çekseler de, şuanlık hiç bir gelişme malesef yok.

Bir gelişme olmadığı gibi PanGu ve TaiG ekipleri de sessizliklerini korumaya devam ediyorlar. Daha önce Nisan ayınca iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak araçlarının çıkacağına dair iddialar ortaya atılmıştı ancak Nisan ayının bitmesine rağmen bir Jailbreak aracı yayınlanmadı ve bu da yavaş yavaş ümitlerin tükenmesine sebep oldu.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3, iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.2 Jailbreak Cydia Alternatifi

Ayrıca Apple’ın iOS 9.3.2 Beta 3 güncellemeleri üzerinde çalıştığını da hatırlatmakta fayda var, bu da iOS 9.3.2’ye geçtiğinizde Jailbreak için çok daha fazla bekleyeceğiniz anlamına geliyor.

Hatta, Haziran ayında Apple’ın iOS 10’u tanıtmasını bekliyoruz ki bu da Jailbreak bekleyenlerin kafasını karıştıran başka bir durum. Eğer iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını cihazınıza uygulamak istiyorsanız, beklemekten başka çareniz kalmıyor.

Jailbreak yapmak isteyen kullanıcılara için söyleyebileceğimiz tek şey ise, bulunduğunuz iOS güncellemesinde kalın ve yeni güncellemeleri almayın.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?