iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Neden Yapılmalı ? (Detaylı Anlatım)

0
217

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının çıkmasına az bir zaman kaldığını neredeyse her geçen gün vurguluyoruz. Peki bu Jailbreak işleminin yapılması neden önemli ? Jailbreak aracı yayınlandıktan sonra iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 sürümlerine sahip kullanıcılar bu Jailbreak işlemini neden yapmalılar ? Günlerdir konuşulan tüm bu sorulara sizler için detaylı bir açıklama yapma gereği duyduk.

Jailbreak iPhone ve iPad’de root yetkisine sahip olmanıza olanak sağlar. Root yetkisi ise cihazda herşeyi yapabileceğiniz ve tabiri caizse at koşturabileceğiniz anlamına geliyor diyebiliriz. Özellike iPhone ve iPad için geliştirilmiş olan en güncel iOS sürümleri olan iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 için yayınlanması beklenilen Jailbreak aracı ile cihazlarınıza çok farklı yenilikler katabileceksiniz.

iPhone ve iPad’e yeni yazılımlar yükleyebileceğiniz gibi bazı araçlar ile kullanımı çok daha kolay hale getirebileceksiniz. Bunlar arasında aslında iOS 10 ile gelmesi beklenilen kontrol merkezinin düzenlenebilir olması ya da iPhone’da kapatamadığınız animasyonları kapatmak gibi bir çok şeyi gerçekleştirebileceksiniz.

Jailbreak Sadece Ücretsiz Uygulama Yükleme Anlamına Gelmez

Eğer Jailbreak yapmakta ki amacınız sadece App Store’daki ücretli olan uygulamaları ücretsiz olarak yüklemek ise, Jailbreak aracı için beklemenize gerek bile yok. Zaten Jailbreak yapmadan da ücretli uygulamaları ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz ki, iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak için Alternatif Çözüm başlıklı yazımızda bu konuyu detaylı bir şekilde anlattık.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Ne Zaman Yayınlanacak ?

Jailbreak aracının Beta testleri devam ediyor ve dün yayınladığımız haberimizde TaiG ekibinin geliştirdiği Jailbreak aracının videosunu da eklemiştik. Hatta videoyu ekleyen kişi, aynı zamanda isteyenlere bu Beta Jailbreak aracını göndereceğini de iddia ediyordu.

Bu konuda kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, çok büyük bir ihtimal Nisan ayı içerisinde yayınlanacağını söylemek mümkün.

İLGİLİ HABER:  Akıllı Telefonlara ÖTV Zammı

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracını Kim Yayınlayacak ?

Jailbreak aracı için Pangu ve TaiG ekipleri de çalışmalarını sürdürüyorlar. En son iOS 9.0 ve iOS 9.1 sürümü için Pangu ekibi bir Jailbreak aracı yayınlamıştı, şimdi de PanGu ekibinden bir atak bekliyoruz diyebiliriz.

Bizi Takip Etmeye Devam Edin

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak hakkındaki tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?