iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Çıkmayacak Mı ? Yeni İddialar Var

0
77

Apple’ın iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 sürümleri için Jailbreak aracının yayınlanacağına inanıyoruz. Ancak Reddit gibi sosyal medya sitelerinde Pangu ve TaiG ekiplerinin yavaş yavaş iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracından vazgeçtiklerine dair iddialar var. Jailbreak aracının yapımında karşılaştıkları hataları aşamayan hacker grupları, Jailbreak aracını çıkarmak için iOS 9.3.2 sürümünü bekledikleri iddia ediliyor.

Öte yandan popüler video paylaşım sitesi olan YouTube’da her gün iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracına dair yeni videolar paylaşılıyor. Hatta bu videolar arasında en çarpıcı olanı ise geçtiğimiz günlerde Luca Tudesco adlı hackerin paylaştığı videoydu. Bu videoda Tudesco, iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 ile uyumlu Jailbreak aracını tamamlamış ve çalışan halini videoda gösteriyordu. Tudesco’nun başarabildiği bu Jailbreak’i diğer ekiplerin neden tamamlayamadığına dair kesin bir bilgi yok.

Ancak yine sosyal medya sitelerindeki bazı iddialara göre PanGu ve TaiG ekipleri iOS 9.3 ve iOS 9.3.1’i Jailbreak işlemi yaparken WiFi sorunları ya da Bluetooth sorunları gibi bazı hatalarla karşılaştıkları iddia ediliyor. Bu bilgilerin ne kadar doğru ya da ne kadar yanlış olduğunda dair şuanda kesin birşey söylemek mümkün değil. Tek bilinen, Apple’ın iOS 9 ile birlikte güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardığı ve bu sebepten dolayı da hackerların Jailbreak aracını çıkarmakta zorlandıkları.

Siz yine de bu iddialara kulak asmayın ve bulunduğunuz iOS sürümünde beklemeye devam edin. Çünkü en son Jailbreak aracı iOS 9.1 sürümü için yayınlandı ve iOS 9.1 için Jailbreak aracı yayınlandığında hatrı sayılı bir kesimin iOS 9.2’de olmasından dolayı Jailbreak aracı doğru düzgün kullanılamamıştı.

Benzer bir olayı yaşamamak adına yapılması gereken en iyi şey beklemek.

İLGİLİ HABER:  Apple Music için iOS 9'un Gelecek Hafta Yeni Beta Sürümü Yayımlanabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?