iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Alternatif Çözüme Devam !

12
498

Apple’ın en güncel iOS işletim sistemi olan iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracı henüz daha çıkmadı. Ancak bizde Apple Uzmanı olarak Jailbreak’a alternatif olarak neler yapılabilir bunları anlatmaya devam edeceğiz. Eğer sizinde Jailbreak’den tek beklentiniz App Store’daki ücretli olan uygulamaları ücretsiz olarak iPhone ve iPad’e kurmak ise sizde vShare’i kullanabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda vShare uygulamasını kullanmakta sıkıntı çekenler için bir de videolu olarak vShare‘i cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi yazıya ekleyeceğiz.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Alternatifi

 1. Öncelikle Windows yüklü bir bilgisayara ihtiyacınız olacak, daha sonra www.vshare.com internet sitesine girin ve “Download” butona (Üstteki buton) basarak uygulamayı bilgisayarınıza indirin. Ya da buraya tıklayarak direkt uygulamayı indirin.
 2. İndirdiğiniz uygulamayı sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” düğmesine basın.
 3. iPhone’u ya da iPad’i Lightning kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
 4. Bilgisayardaki uygulamadan “Install vShare” düğmesine basın ve uygulamayı iPhone’a ya da iPad’e yükleyin.
 5. Bu işlemden sonra uygulama iPhone’da ana ekranda görünecektir. Ama yapmanız gereken birşey daha var.
 6. Ayarlar > Genel > Profiller kısmına gelin ve orada vShare’in üzerine tıkladıktan sonra “Güven” düğmesine basın.

Artık vShare üzerinden App Store’daki ücretli tüm uygulamaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken birşey daha var, her uygulama indirdikten sonra Ayarlar > Genel > Profiller kısmına giderek yüklediğiniz o uygulama için “Güven” düğmesine basmanız gerekecek.

Yapamayan arkadaşlar için bir de iDeviceHelp adlı YouTube kanalının eklediği videoyu ekliyorum.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracı çıkana kadar bu şekilde devam etmemiz gerekecek. Jailbreak aracının ise iOS 9.3.2 sürümü için çıkarılacağı ve bundan sonra da iOS 9’a yeni bir güncelleme gelmeyeceği için tüm eski iOS sürümlerinde de çalışacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.4.1 Beta 1 Yayımlandı

Bunlar ne kadar doğru bilgiler tartışılır ancak şimdilik mantıklı gibi görünüyor. Çünkü Apple, Haziran ayında iOS 10’un Beta testlerini yapmaya başlayacak ve o saatten sonra tekrar iOS 9 için güncelleme gelmeyecektir diye tahmin ediyorum.

12 YORUMLAR

 1. he uygulama içindeki satın alımlarda bedava oluyor. hatta 3 yıl boyunca güncelleseniz bile uygulama içi satın alımlarda bedava oluyor.
  ya bu mantıkla hareket eden bir iphone kullanıcısı olabilirmi ya.

  • Bedava olmayacaksa bu kadar insan neden jailbreak için uğraşsın. programı parayla almamak için uğraşanlar (benim dahil), uygulama içindekilerine neden para harcamak istesin.

 2. iphone 6s kullanıyorumve aylardır appe storeden indirdiğim paramanya online olan bi oyun oynuyorum bu oyun ile ilgili hile bilgisi olan var mı yani böyle bi imkan var mı bilgi verirseniz sevinirim tşkler

 3. vshare boşverin en güzeli tutuapp. çünkü vshare uygulamaları yüzünden itunes ile müzik atamadım.cihazda itunes hesabıma ait olmayan uygulama olarak görüyor ve eşleme yapmıyor. ama tutudan indirdiklerim sıkıntı çıkartmıyor. geliştirici uygulaması gibi yükleniyorlar. tavsiye olunur.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?