iOS 9.3 Ne Zaman Çıkacak, iOS 9.3 Özellikleri

1
3163

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinlikte iPhone SE modelini ve yeni iPad modelini tanıtması bekleniyor. Apple’ın bu etkinliğine sayılı günler kalmışken, bir yandan da iOS 9.3 güncellemesinin ne zaman çıkacağına dair sorular artmaya başlıyor. Peki iOS 9.3 güncellemesi neden bu kadar bekleniyor ? iOS 9.3 ile hangi yenilikler gelecek ? İşte tüm bu soruların cevapları burada.

iOS 9.3 ile Gelecek Yenilikler

iOS 9.3 ile tasarımsal anlamda çok büyük bir değişiklik olmayacak, hatta neredeyse değişiklik olmayacak desek bile doğru sayılır. Ancak iOS 9.3’ün en dikkat çeken özelliklerinden birisi Night Shift özelliği olacak.

Night Shift özelliği nedir ve nasıl çalışır ?

iPhone ve iPad’in yerel saate göre cihazınızın ekran renklerini ayarlaması diye tarif edebiliriz. iPhone mavi renkleri dengeleyerek gözünüzü daha az yoracak ve adeta sizi uykuya hazırlayacak. Böylece iPhone ve iPad’in gece kullanımları daha kolay bir hale gelmiş olacak.

Bu özelliğin haricinde yine dikkat çeken en büyük yeniliklerden birisi Notlar uygulamasına Touch ID ile giriş yapabilmek. Böylece notlarınızı şifreleyebileceksiniz ve sadece sizin parmak iziniz ile giriş yapılabilecek. Notlarınız koruma altında olacaktır.

iOS 9.3 ile her iOS güncellemesinde olduğu gibi bir çok güvenlik açığı kapatılacak ve sistem iyileştirmeleri yapılacak. Böylece hem şarj süresi biraz daha uzatılmış olacak hemde iPhone ve iPad’in performansı biraz daha arttırılmış olacak.

iOS 9.3 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek ?

Apple Uzmanı olarak tahminlerimize göre iOS 9.3 işletim sisteminin Apple’ın Mart ayında düzenleyeceği etkinlikte tanıtması bekleniyor. Yani bu etkinlikte tanıtılacak olan iPhone SE modelinin ve yeni iPad modelinin iOS 9.3 güncellemesi ile tanıtılmasını bekliyoruz. 21 Mart tarihinde düzenlenecek olan bu etkinlik yerel saat ile 20.00’da gerçekleşecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Neden Yapılmalı ? (Detaylı Anlatım)

Yine tahminlerimize göre bu güncelleme tanıtım etkinliğinden 1-2 gün sonra kullanıcılara dağıtılmaya başlanacaktır. Ancak tabi ki Apple tarafından kesin bir bilgi yok, bu bilgiler sadece tahmindir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?