iOS 9.3 ve sonraki sürümleri için Jailbreak bekleyişi devam ediyor. Ancak biz bekledikçe, PanGu ve TaiG ekipleri de çalışmalarına devam ediyorlar. Aslında iOS 9.3 ve sonrası için Jailbreak aracının tamamlanmasında sona gelindiğini tahmin edebiliyoruz. Hatta daha önceleri Jailbreak aracı yayınlayan Luca Todesco iOS 9.3 ve sonraki sürümleri için Jailbreak aracını tamamladığını, çalışan bir videosu ile paylaştı ancak bu Jailbreak aracını dağıtmayacağını açıkladı.

Hal böyle olunca, gözler tamamen PanGu ve TaiG ekiplerine çevrilmiş oldu ve onlardan gelecek olan son Jailbreak aracını bekliyoruz. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını beklerken bu sırada da sizlerle Jailbreak alternatiflerini anlatmaya devam ediyoruz.

Bugün itibariyle YouTube’a iDeviceHelp adlı kanalın yüklediği bir videoda iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının alternatifi anlatılıyor, bizde bu aracı sizlere tanıtmak istedik. Normalde Jailbreak işleminin sonrasında cihazınıza Cydia adlı uygulama yükleniyor ve bu uygulama sayesinde iPhone veya iPad’de özgürce her istediğinizi yapabilir hale geliyorsunuz.

iDeviceHelp’in anlatımına göre ise Cydia‘ya gerek kalmadan, Jailbreak’li bir iPhone’da yapabileceğinizi Mojo adlı uygulama ile de yapabileceğinizden bahsediyor. Yani kısacası cihaza Jailbreak işlemi yapmadan, istediğiniz uygulamaları yükleyebilir hale geliyorsunuz. İşte iDeviceHelp’in paylaştığı o video;

Jailbreak alternatifi olarak tanıtılan bu uygulamanın ne kadar işe yaradığı ise tartışılır. Yani Mojo adlı uygulamayı indirip, cihazınıza kurduktan sonra istediklerinizi yapabiliyorsanız Jailbreak alternatifi için başarılı diyebiliriz. Bu işlemden sonra yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız, aracın ne kadar faydalı olacağına dair bir ortak kanıya varabiliriz.

Henüz Jailbreak alternatifi videosunun yayınlanmasının üzerinden 22 saat geçmişken video 8.000’den fazla izlenme ve 400’den fazla beğeni almış durumda. Bu da aslında Jailbreak alternatif aracının bir nevi işe yaradığını gösteriyor diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1 beta 3 Nasıl Kurulur? Yapılması Gerekenler Neler?

iOS 9.3 ve sonraki sürümlerinde kullanabileceğiniz bu aracı iOS 9.3 yüklü tüm iPhone ve iPad modellerinde deneyebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?