iOS 9.3 & iOS 9.3.1 Jailbreak Ne Zaman Çıkacak ? Yeni Gelişmeler

0
150

Apple’ın iPhone ve iPad’de kullandığı mobil işletim sistemi iOS için uzun bir süredir Jailbreak aracı yayınlanmıyordu. Ancak iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte bir çok sistem açığının olması, Jailbreak aracının tekrar yayınlanacağına dair bir ümit kaynağı oldu. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının Luca Tudesco tarafından tamamlandığı, ancak yayınlanmayacağı da açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra gözler PanGu ve TaiG ekiplerine çevrildi, çünkü iki çinli ekipten birisi Jailbreak aracını yayınlayacaktı.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Çıkmayacak Mı ?

Jailbreak aracı şuanda tamamlanmış değil, PanGu ve TaiG ekipleri iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını tamamlamak için üzerinde çalışıyorlar. Ancak öte yandan gelen yeni iddialara göre ise PanGu ve TaiG, Jailbreak aracı çıkardıklarında bu Jailbreak aracının yapılması için kullanılan sistem açığının Apple tarafından hemen kapatılabileceğinden korkuyorlar.

Yani, iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını yayınlasalar, Apple bunun üzerine hemen iOS 9.3.2 sürümünü yayınlayacak ve böylece Jailbreak aracı tekrar kullanılamaz hale gelecek. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ise, PanGu ve TaiG’in yayınlanacak en stabil iOS sürümünü bekliyor olabilecekleri de çok muhtemel. Yani, iOS 9.3.2 sürümü yayınlanır ve herkes tarafından yaygın bir şekilde kullanılırsa, PanGu ve TaiG Jailbreak araçlarını iOS 9.3.2 sürümüne göre geliştirecekler.

Yine iddialara göre PanGu ve TaiG, iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını tamamladıkları halede, sırf bu sebepten dolayı yayınlamıyorlar. Ancak tabi ki bunlar sadece iddia. Ayrıca iDeviceHelp adlı YouTube kanalının bu konuda geçtiğimiz gün yayınladığı bir video da var.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Alternatif Yöntemler

iOS 9.3 Jailbreak aracı ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracı yayınlamamış dahi olsa, cihazınızda Cydia gibi kullanabileceğiniz başka uygulamalarda yükleyebilirsiniz. Örneğin Jailbreak aracının çıkmamasından dolayı son zamanlarda moda olan Mojo adlı uygulamanın nasıl yükleneceğini öğrenmek için iOS 9.3, iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.2 Jailbreak Cydia Alternatifi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Yeni iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı

Ya da Jailbreak aracından tek beklentiniz App Store’daki ücretli olan uygulamaları ücretsiz bir şekilde iPhone’a veya iPad’e yüklemek ise, bunun içinde beklemeniz gerek yok tek yapmanız gereken cihazınıza vShare uygulamasını kurmak. vShare’in nasıl kurulacağına dair daha detaylı bilgiye ulaşmak için ise iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak için Alternatif Çözüm başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracına dair tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?