iOS 9.3 & iOS 9.3.1 & iOS 9.3.2 Jailbreak Aracı Çıktı Mı ?

0
428

Apple, her ne kadar iOS 9 güncellemesi ile Jailbreak aracına hız kaybettirmiş olsa da, bu iOS 9.3, iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.2 Jailbreak aracının çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Ancak Jailbreak aracı çıkmadan önce de, internette dolaşan haberlere ve diğer Jailbreak araçlarına dikkat etmek gerekiyor. Şuanda güncel iOS sürümü için Jailbreak aracı çıkmadı ancak bazı kişiler ücretli olarak sahte Jailbreak araçlarını satmaya devam ediyorlar, bu konuda da dikkatli olmakta fayda var.

Sahte Jailbreak aracını cihazınıza yükledikten sonra, aynen Jailbreak yapılmış gibi Cydia uygulaması ana menü de gözüküyor. Ancak tamamen sahte olduğu için gerçek Cydia ile bir bağlantısı bulunmuyor ve Jailbreak işleminden sonra yapmak istediklerinizi bu araç ile yapamıyorsunuz.

iOS Jailbreak Son Durum

Yukarıdaki görsel iOS 9.3.2 Beta 2 sürümü yüklü bir iPhone 6 modeline ait. Bu görselde Cydia uygulaması yüklü gözüküyor ve herşeyiyle de gerçek Cydia’a bir hayli benziyor. Ancak bu sahte Cydia’nın yapabildikleri sadece bu kadar. Bu tarz uygulamalara paranızı kaptırmamak için çok dikkatli davranmak gerekiyor.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Çıkmayacak Mı ?

Bu konuda PanGu ve TaiG‘den gelen herhangi bir bilgi yok. Ancak bazı iddialara göre iki hacker grubu da iOS 9’un en stabil sürümünün çıkmasını bekliyorlar. Böylece, insanlar yaygın bir şekilde hangi iOS sürümünü kullanırlarsa iki hacker grubu da o sürümlere özel Jailbreak aracını çıkaracaklar.

Bu demek olmuyor ki her güncelleme geldiğinde cihazınızı güncelleyin. Siz yine de beklemede kalın. Çünkü, iOS 9.1 için Jailbreak aracı yayınlandığı zaman, çok az sayıda kullanıcı iOS 9.1 sürümüne sahipti. Dolayısıyla, iOS 9.1 için Jailbreak aracının çıkması kimsenin işine yaramamıştı. Tekrar bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına, şuanki iOS sürümünde kalmanızı ve güncelleme yapmamanızı tavsiye ederiz.

İLGİLİ HABER:  Twitter CEO'sunun Açıklamasına Göre Twitter ile Apple İşbirliğine Başlıyor

Son olarak, iDeviceHelp adlı YouTube kanalının sahte iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak araçlarına karşı dikkatli olmanız gerektiğini anlatan videosunu ekliyorum. Videoda her ne kadar Cydia aracı yüklenmiş gibi gözüksede, aslında bu gerçek bir Jailbreak değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?