iOS 9.3 ile Patronlar Çalışanlarını Kontrol Edebilecek

0
1567

Apple geçtiğimiz gün iOS 9.3 Beta 5 güncellemesini yayınladı. iOS 9.3 Güncellemesinin ise Mart ayında yapılacak olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor. iOS 9.3 ile birlikte Apple’ın mobil işletim sisteminde büyük değişiklikler olacağını biliyoruz. Örneğin, Touch ID ile notları şifreleme özelliği, Night Shift ile gece modu gibi çok özel geliştirmeler bulunuyor. Bunlar artık hepimizin bildiği özellikler, fakat bunun haricinde bilmediğimiz bazı özellikleri de olacak.

Şirket Telefonları Patronlar Tarafından Yönetilebilecek

Patronlar, şirket çalışanlarına dağıttıkları iPhone’lara çok daha fazla müdahale edebilecekler. Örneğin, çalışanların iPhone’un bazı uygulamalarına erişmesini engelleyebilecek, iPhone’un bazı özelliklerini iş saatlerinde kullanmasını engellemek gibi kısıtlamalar yapılabilecek. Hatta şirketler kendileri için kara liste hazırlayabilecekler ve kara listede bulunan uygulamaların iPhone’a indirilmesi bile mümkün olmayacak.

Tüm bu özelliklerin iOS 9.3 ile geleceği çok muhtemel ancak tabi ki Apple’ın Mart ayında düzenleyeceği etkinlikle birlikte gerçek özelliklerini öğrenebileceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?