iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı

5
4660

Apple’ın bugün düzenlediği Let Us Loop You In etkinliğinde sadece iPhone SE ve 9.7inçlik iPad Pro tanıtılmadı, bunun yanında iOS 9.3 güncellemesi de tanıtılmış oldu. iOS 9.3 Güncellemesi iPhone 4S ve daha yeni tüm iPhone modelleri için şuanda indirilebilir durumda. iPad tarafında ise iPad mini ve daha sonra piyasaya çıkmış tüm iPad modelleri için iOS 9.3 güncellemesi indirilebilir durumda.

iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir ?

iOS 9.3 güncellemesi ile gelen en büyük yeniliklerden birisi Night Shift özelliği. iPhone ve iPad’de mavi renk düzenini bulunduğunuz konumun yerel saatine göre ayarlıyor. Böylece geceleri iPhone’u çok daha rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz ve gözleriniz yorulmuyor. Sabah olduğunda ise tekrar iPhone veya iPad’in renkleri normale dönüyor.

iOS 9.3 Night Shift

iOS 9.3 güncellemesi ile gelen bir diğer yenilik ise Notlar uygulamasına parmak izi ile şifre koyabilme özelliği. Böylece notlarınız artık çok daha güvenli bir şekilde saklanıyor. Ayrıca dilerseniz bu notları alfabetik şekilde dizebiliyorsunuz.

iOS 9.3 ile gelen diğer yenilikler arasında ise CarPlay ve Apple News uygulamasının geliştirilmiş olması var. Apple News artık sizin ilgi odağınıza göre haberleri sıralıyor.

Ayrıca bir diğer yenilik sayesinde de birden fazla Apple Watch tanımlayabilirsiniz. Eğitim konusunda da bazı uygulamalar için iPhone’a birden fazla profil tanımlayabilmeniz mümkün.

iOS 9.3 Notlar

iOS 9.3 Güncellemesi Hangi Cihazlara Geldi ?

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, iPad Pro 9.7 ve iPod touch 5 modelleri güncellemeyi alıyor.

iOS 9.3 Güncellemesi Nasıl Yüklenir ?

Bunu yapmak için cihazınızdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izlemeniz yeterli, böylece güncellemeyi indirip kurabilirsiniz. Güncelleme boyutu 310MB.

İLGİLİ HABER:  iPhone Error 53 Hatası Nasıl Düzeltilir ?

5 YORUMLAR

  1. hocam şimdı apple store maılım wardı ben o maılı gırer alıswerısımı yapardım lakın bırde ı clod sıfresı denen baska bır sıfre daha var ben onun sadece maılını hatırlıyrum hıcbırsekılde bılgılernı hatırlamıyrum sallama bılgılerle doldurdgum ıcın herseyı denedım olmadı ve tele gırıs yaparken aplle storedekı sıfreyı degıl ı cloud yanşi ı tunes sıfresnı ıstıor ve bende bılmdgm ıcın 3 gundur telım kapalı acamıyrum lutfen bılgısı olan yardımcı olsun

  2. İzlediğim videolarda night shift de renk ayarı yaparken mavi ve kırmızı top şekli var ama bende yazı yazıyor daha az sıcak daha çok sıcak gibi bi yardımcı olabilir misiniz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?