Geçtiğimiz gün Apple’ın Let Us Loop You In etkinliği kapsamında tanıtılan yeni mobil işletim sistemi olan iOS 9.3 Güncellemesi, etkinliğin hemen arkasından dağıtılmaya başlanmıştı. Güncellemeyi iPhone 4S modelinden daha yeni tüm iPhone modelleri ve iPad Air modelinden daha yeni tüm iPad modelleri almıştı. Ancak güncellemede yaşanan bazı sorunlar nedeniyle Apple, iOS 9.3 güncellemesinin dağıtımını durdurdu.

iOS 9.3 Güncellemesi Neden Durduruldu ?

Güncellemeyi yapan bir çok kullanıcı daha sonra iPhone ve iPad’lerini açmaya çalıştıklarında cihazlarının tekrar etkinleştirilmesi gerektiği ile karşılaştılar. Çoğu kullanıcı Apple kimliklerini ve şifrelerini doğru girdikleri halde etkinleştirme ekranında hatayla karşılaşmaya devam ettiler ve bu soruna bir türlü çözüm bulamadılar.

Her ne kadar bazı geçici çözümler ortaya atılmış olsa da, bu sorunun henüz kesin bir çözümü bulunmuyor. Apple’ın resmi internet sitesindeki destek forumlarında kullanıcılar iOS 9.3 güncellemesinden sonra yaşadıkları etkinleştirme hatasıyla ilgili yüzlerce başlık açtılar.

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?