Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 9.3’ün büyük güncellemesine adım adım yaklaşırken bugün bir Beta güncellemesi daha yayınlandı. Halka açık beta programına kayıtlı olan kullanıcılar ve geliştiriciler iOS 9.3 Beta 7 güncellemesini cihazlarına yükleyip test edebiliyorlar. Bu güncelleme ile birlikte bir çok güvenlik açığı kapatılırken aynı zamanda performans açısından bir çok iyileştirme bulunuyor.

iOS 9.3 Beta 7 Nasıl Yüklenir ?

Öncelikle bu güncellemeyi yükleyebilmeniz için Apple’ın Halka açık Beta programına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Bunun için beta.apple.com adresine girin ve Apple kimliğiniz ile oturum açın.

Beta programına kayıt yaptırdıktan sonra cihazınızı da Beta programına kayıt ettirmeniz gerekiyor. Beta.apple.com adresine giriş yaptıktan sonra iOS sekmesine basın ve enroll your iOS Device düğmesine basın. Ardından sizden istenilen adımları gerçekleştirin.

Bu işlemlerin ardından cihazınızdan yedek alın ve ardından iOS cihazınızdan http://beta.apple.com/profile adresine girerek yönlendirmeleri izleyin. Böylece cihazınıza gerekli profili yüklemiş olacaksınız.

iOS 9.3 Beta 7 Hangi Cihazlara Yüklenebilir ?

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 modellerine yükleyebilirsiniz.

iOS 9.3 Hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için iOS 9.3 Yenilikleri, Özellikleri ve Çıkış Tarihi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple, Sırf Meyve Logosu Kullandığı için Bir Şirkete Dava Açtı

1 YORUM

  1. Lütfen yardım edebilirmisiniz . Telefonum 6s 16gb ios 9.3 beta 7 yüklü .Cihaz üç buçuk aylık ama bataryası çok sıkıntılı.Bundan önce 9.2 yüklüydü sorun yine devam ediyordu. Gece bataryayı yüzde yüz bıraktıktan sonra yaklaşık 7-8 boş bekleme süresinde her şey kapalı olmasına rağmen (3g ,wifi,arka plan uygulamaları vs) şarjım sabah uyandığımda %89 civarına düşüyor.Yine kullanımda da öyle şarjım akıp gidiyor.apple müşteri hizmetlerini aradım telefonda hiçbir sıkıntı yok dedi batarya ömrünüz%100 dedi sanki cihaz hiç 2-3 günlükmüş gibi dedi.yazılımı her şeyi itunesden yükledim. sizde de var mı bu sıkıntı garantiye göndermeli miyim?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?