iOS 9.3 Beta 5 Güncellemesi Yayınlandı

0
2155

Apple’ın uzun süredir iOS 9.3 güncellemesi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bugün itibariyle iOS 9.3’ün Beta 5 güncellemesi de gelmiş oldu. iOS 9.3’ün tüm kullanıcılara yayınlanmasının ise Mart ayındaki etkinlikten sonra yapılacağını tahmin edebiliyoruz.

iOS 9.3 Beta 5 ile Neler Değişti ?

Apple iOS 9.3 Beta 5 güncellemesi ile birlikte bir çok güvenlik açığı daha kapatıldı. Bu güvenlik açıklarının kapatılmasıyla birlikte Jailbreak yapılması neredeyse imkansız hale getirilmiş durumda. Bunların haricinde ise iOS 9.3 ile gelecek en büyük yeniliklerden birisi Night Shift özelliği olacak. Bu özellik sayesinde iPhone ve iPad yerel saati baz alarak cihazınızın renk yoğunluğunu buna göre ayarlayacak. Böylece gece kullanımında iPhone ve iPad gözlerinizi yormayacak.

Ayrıca iOS 9.3 Beta 5 güncellemesi ile birlikte daha önce çok konuşulan iPad Pro’da Apple Pencil’in yapacaklarının kısıtlanması sorunu giderildi. Bu Beta 5 güncellemesi ile birlikte Apple Pencil’in iPad Pro üzerinde çalışmayan bir özelliği kalmadı.

Kesin olarak iOS 9.3‘ün ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor olsa da bu tarihin 21 Mart‘tan kısa bir süre sonra olacağını söyleyebiliriz. iOS 9.3 Beta 5 güncellemesini Apple’da geliştirici olarak kayıtlı olan kullanıcılar Apple Developer Center‘dan yükleyebilirler.

İLGİLİ HABER:  iPhone ile görüntülü konuşma yapabileceğiniz en iyi programlar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?