iOS 9.3 Beta 3 güncellemesinin üzerinden 2 hafta geçmişken bugün itibariyle iOS 9.3‘ün Beta 4 sürümü yayınlandı. iOS 9.3 Beta 4 güncellemesi genel olarak hata düzeltmeleri ve bazı iyileştirmeler içeriyor. Bunların haricinde ise önceden de bildiğimiz Night Shift uygulaması ve Notlar, Car Play gibi diğer uygulamalarda da iyileştirmeler yapıldı.

iOS 9.3 Beta 4 Night Shift Geliştirildi !

Night Shift özelliği sayesinde iPhone yerel saat itibariyle gece olduğunu anlayacak ve sizi rahatsız etmeyecek. Gece olduğu zaman iPhone mavi ışıklarının yerine gözü yormayacak daha yumuşak ışıklar kullanılacak. Daha sonra güneş doğduğunda ise iPhone otomatik olarak gece modundan çıkacak.

Notlar, Haberler ve Sağlık Uygulamaları Geliştirildi

Daha önce Touch ID ile Notlar uygulamasını kullanabileceğimizin haberini almıştık. Artık iOS 9.3 Beta 4 güncellemesi ile birlikte Notlar uygulamasına parmak izi ile giriş yapılabilecek.

Haberler uygulaması ise daha çok kişiselleştirilmiş diyebiliriz. Size özel favoriler, editörün seçtikleri gibi haberler sayesinde size daha çok hitap eden haberlerle karşılaşacaksınız. Eğer o an okuduğunuz bir haber varsa başka bir yere yönlendirmeden haberler uygulaması içinden videosunu da rahatlıkla izleyebileceksiniz.

Sağlık uygulamasında ise yine büyük gelişmeler var diyebiliriz. Artık üçüncü parti uygulamalar sağlık verilerinize daha kolay ulaşabilecek. Böylece de üçüncü şahıslarda Sağlık uygulamaları geliştirebilecek ve kullanıcı beğenisi arttırılmış olacak.

Car Play uygulamasında da artık yenilikler var. Daha çok müzik alanında yenilikler yapılan Car Play uygulamasında Apple Map ile birlikte çalışabilecek ve benzin istasyonlarını, restoranları da gösterebilecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Son Gelişmeler

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?