Dünya devi haline gelmiş bir marka olan Apple, ailesine yeni kazandırdığı İphone 7’nin tanıtımının yanı sıra iOs 10 işletim sistemli güncellemesini, uygun olan tüm modellerin yararlanacağı şekilde yayınlayacak. Ancak bu yeniliğe az bir zaman kala Apple, iOs 9.3.5 güncellemesi ile yeni bir atak gerçekleştirdi.

İşletim sistemindeki genel performansa bir iyileştirme getiren, bunun yanında bir de güvenliğe dair güncellemeleri barındırmakta olan iOs 9.3.5 içerdiği düzenlemeler ile daha sorunsuz bir performans sergilemenize katkı sağlıyor.

iOs 10 güncellemesine yükselmeyecek olan bu yenilik, iOs 9 işletim sistemini kullanmaya devam edecek cihazlar için oldukça önemli bir gelişmedir.

iOS 9 işletim sisteminin son güncellemesi olarak görülen bu yenilik sayesinde çalışan cihazlarda güvenlik sorunu ortadan kalkacak. Çünkü Apple yeni nesil cihazları ile birlikte iOS 10 ile uyumlu olan ürünlerine daha yoğun ilgi gösterecek.

iOs 9.3.5 güncellemesini nasıl yüklerim?

Cihazınızın iOs 9 işletim sistemine göre çalışması halinde, bu güncellemeyi yüklemek için izlemeniz gereken yol oldukça basittir. Ayarlar, Genel, Yazılım ve Güncelleme bölümlerini takip ederek karşınıza çıkacak olan iOS 9.3.5’i kontrol ederek kurmaya başlayabilirsiniz.

Böylece iOs 10 ile birlikte geri planda kalacak olan iOS 9 işletim sistemini taşımakta olan ürünlerin karşılaşma ihtimalini olan güvenlik problemlerine karşı da yoğun bir önlem alınmış olacaktır. Bu işletim sisteminde kalması zorunlu olan cihazların sorunsuz kullanılması ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?