iOS 9.3.4 Güncellemesi Hangi Cihazlar İçin Geçerli Olacak ? 

Apple, daha iOS 10 konuşulurken bir de iOS 9.3.4 güncellemesini sundu.Bu güncelleme güvenlik odaklı bazı iyileştirmeler sunmakta.

İOS işletim sistemi önümüzdeki ay tanıtımı yapılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonları ile resmi olarak tanıtılmış olacak.Biz daha bu tanıtımı beklerken,Apple iOS cihazları için yepyeni bir güncelleme yayınladı.Bu güncellemenin güvenlik maksadıyla geldiği ve söylentilere göre iOS 9 güncellemesi olduğu konuşuluyor.

 Peki iOS 9.3.4 Güncellemesi Hangi Cihazlara Sunulacak?
  İphone modellerinden
 -iPhone 4S     -iPhone 5 ve 5S modelleri    -iPhone 5C    -iPhone 6 ve 6 Plus modelleri

 -iPhone 6S ve 6S Plus modelleri   -iPhone SE

 iPad modellerinden ise ;
 -iPad 2 ile iPad 3 ve iPad 4    -iPad Air ve iPad Air 2     -iPad Pro ve iPad Pro 9.7

 -iPad Mini,iPad Mini 2,iPad Mini 3,iPad Mini 4    -iPod Touch 5. Nesil

Bu cihazla güncellemeyi çok kolay bir yolla alabilecekken ne yazıkki diğer cihazlar bu güncellemeyi alamayacak.Eğer telefon modelleriniz bunlardan biri ise,yazılım ve güncelleme kısmından bu güncelleme paketini indirerek telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Bir diğer söylentiye göre ise bu güncelleme iOS 9 için son güncelleme.Peki bu doğru mu? Aslında zaten iOS çıktı. 9.3 sürümünün 9.4 ve 9.5 sırasıyla uzatılacağını hiç sanmıyorum.Bu nedenle bu iddianın doğru olma ihtimali çok yüksek gözüküyor.

Zaten iOS 9 çok uzadı.Merak konusu olan bir diğer konu ise iOS 10’dan sonra ne geleceği.Farklı bir isimle gelmesi daha muhtemel gözüküyor.iOs 11 veya 12 diye uzatılacağını düşünmüyorum.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?