iOS 9.3.3 jailbreak çıktı ve birçok Apple kullanıcısı, hemen iOS 9.3.3 jailbreak’i yükledi. Her hangi bir sebepten dolayı jailbreak kaldırma işlemini yapmak istiyorsanız, bu konumuz tam size göre.


Jailbreak yüklemeyenler için aşağıdaki linkleri paylaşalım:

iOS 9.3.3 jailbreak çıktı

iOS 9.3.3 jailbreak yapımı (Video anlatım)

Bilgisayarsız jailbreak yapımı


 

Jailbreak kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Cydia kaldıran uygulama olarak bilinen Cydia Eraser ne yazık ki halen, iOS 9.3.3 jailbreak’i desteklemiyor. Bunun anlamı, Jailbreak işleminin etkilerini tamamen sıfırlamak ve Cydia’yı kaldırmak için bu uygulamayı kullanamazsınız.

Bu konuda 2 farklı yöntem paylaşacağız. 1. yöntem jailbreak öncesi yedek almış olanlar için. 2. yöntem ise elinde yedek olmayanlar için.

YÖNTEM 1: ELİNİZDE JAILBREAK ÖNCESİ YEDEK VARSA

Eğer her zaman tavsiye ettiğimiz gibi, Jailbreak yapmadan önce yedek almışsanız, cihazınızı eski haline getirmek çok kolay. Yapmanız gereken şey, iTunes üzerinden cihazınızı restore etmek.

Aslında keşke daha farklı bir yöntem olsaydı. Ama şu anda cihazınızın jailbreak’ini kaldırmanın tek yolu bu.

Jailbreak işlemini kaldırmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 

 

1) iPhone, iPod touch, veya iPad cihazınızı, lightning kablo kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.

2) Cihazınızı Recovery Moduna alın. Bunu yapmak için, şu konumuzdaki adımları takip edebilirsiniz. Daha sonra 3. adıma geçin.

iPhone Kurtarma Modu Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

 

3) iTunes programını çalıştırın. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz. OK butonuna basın.

jailbreak-kaldirma-1

4) Restore butonuna tıklayın. Siz de dil Türkçe ise farklı görünecektir.

jailbreak-kaldirma-2

5)  Çıkan ekranda Restore ve Güncelle butonuna tıklayın.

jailbreak-kaldirma-3

 

6) iTunes, cihazınızı Restore etmeye başlayacak. Bu işlem sırasında cihazı çıkartmayın.

jailbreak-kaldirma-4

7) İşlem bittiğinde aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

jailbreak-kaldirma-5

 

İşlem tamam. Cihazınız artık resmi iOS sürümüne restore edildi. Bundan sonra cihazınızı Yeni cihaz olarak ayarlayabileceğiniz gibi, jailbreak öncesi yedeğinizi yükleyebilirsiniz.

 

YÖNTEM 2: ELİNİZDE JAİLBREAK ÖNCESİ YEDEK YOKSA;

Öncelikle şunu unutmayın. Jailbreak gibi bir uygulamayı, hatta daha basit birçok uygulamayı yapmadan önce mutlaka yedek almalısınız. Aşağıdaki yöntem size, yedeklerinizi, resimlerinizi vs… geri kazandırmayacaktır. Yeni bir iOS cihaza sahip olmanızı sağlayacak sadece.

 1. Cihazınızın Ayarlar > iCloud menüsünden ÇIkış Yap’a tıklayın.
 2. Bilgisayarınıza iOS 9.3.2 veya iOS 9.3.3 yazılımını indirin.
 3. Cihazınızı bilgisayara bağlayıp, iTunes programını çalıştırın.
 4. Özet sayfasında Mac için ALT tuşuna, Pc için Shift tuşuna basarak, Restore butonuna tıklayın.
 5. İndirdiğiniz iOS yazılımını seçerek, cihaza yükleme işlemini gerçekleştirin.

 

GÜNCELLEME: 31/07/2016

JAİLBREAK KALDIRMA VİDEOLU ANLATIM:

 

27 YORUMLAR

 1. Fatih bey bir sorum olacak
  İos 9.3.3 jailbreak yaptım ancak cydia veri tabanı hatası veriyor. Apple 9.3.4 ten önceki sürüm öncesine dönüş için imzaları kapattı biliyorsunuz. Recovery modla restore yapsam ios 9.3.3 te kalır mı telefonumun yazılımı yoksa mecburen 9.3.5 i yüklemek zorunda mı kalacağım. Veya cydia veri tabanı hatasını düzeltmenin bir yolu var mıdır?

 2. Hocam benim sürüm iıs 9.2 telefonda bazı sistemsel hatalar aldığım için ğüncellemek zorundayım iOS 10 a ğüncellemekte istemiyorum jb yok. iOS 9.3.3 yüklemeye çalışıyorum iTunes’u ile geri yükleme yöntemi ile ama hata alıyorum yüklenemedi diye yardımcı olurmusunuz.?

 3. Fatih bey bir sorum olacak
  İos 9.3.3 jailbreak yaptım ancak cydia veri tabanı hatası veriyor. Apple 9.3.4 ten önceki sürüm öncesine dönüş için imzaları kapattı biliyorsunuz. Recovery modla restore yapsam ios 9.3.3 te kalır mı telefonumun yazılımı yoksa mecburen 9.3.5 i yüklemek zorunda mı kalacağım. Veya cydia veri tabanı hatasını düzeltmenin bir yolu var mıdır

 4. Fatih bey bir sorum olacak
  apple garantiye götürücem telefonumu 9.3.3 de jb yapmıştım.
  cydia silmek için güncelleme yapsam apple sorun çıkartır mı

 5. apple 3gs pcsiz rotlama yapmak istiyorum sayfanızı okudum ucak modunu kapayınca yukleme duruyor ucak modu kapalıykende yuklemeyı kaydetmıyor yenıden dene dıyor napmalıyım pc ile yapmak istemiyorum garantisi daha dolmadı acaba telefoncuya mı yaptırsam

 6. merhaba telefonumda 10.2 sürüm var jailbreaak çalışıyordu fakat bi tweak yükledim ondan sonra cydia giremedim ne yaptım halllettim ondan sonra cydiadan bir tweak indirdikten sonra trying to overwirite hatası alıyorum ve hiçbirşey indermiyorum bu sorunu nasıl halledebilirim

  • Merhaba, yeniden jailbreak yapmayı deneyebilirsiniz. Ama bu hata genelde aynı paketi birden fazla yüklediğinizde oluşur. Böyle bir durum varsa kopyanın birini silin.

 7. Merhaba jailbreaklı telefonumun sürümü 9.3.3 . yeni bir icloud hesabı kullanmak istiyorum cihaz jailbreakli oldugu için yeni icloud kurulumuna izin verirmi? aynı cihaz üzerinden 3. icloud hesabı kurumu yapmış olacam.fakat bir ıphone üzerinden kaç icloud kurulumu yapılabilir. birde jailbreakli iken yeni bir icloud hesabı oluşturulabilir mi? teşekkürler

 8. iOS 10.2 sürünü önemli olan hep kolay olanları anlatıyorsunuz önemli olan en son sürümde olmadan pc den restore etmek ama onuda suan bilen yok

  • Hasan bey dediğiniz zaten mümkün değil. Çünkü iOS 10.2’nin imzaları kapandı. SSH Blob alarak belki mümkün olabilir. İsterseniz o konuyu bir araştırın. Reddit bu işin anasayfasıdır. Burada bile alternatif bir yöntem yok gördüğüm kadarıyla.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?