iOS 9.3.3 – iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1’i Kapsayan Jailbreak Aracı (Video)

0
263

Geçtiğimiz günlerde yazdığımız haberimizde Luca Tudesco’nun Twitter üzerinden paylaştığı iOS 9.3.3 Jailbreak görselini sizlerle paylaşmıştık. İtalyan hacker geçtiğimiz gün bir adım daha öteye gitti ve YouTube kanalı üzerinden iOS 9.3.2 yüklü iPod’a nasıl Jailbreak işlemi uyguladığını gösteren bir video yayınladı. Ancak hemen heyecan yapmaya gerek yok çünkü Jailbreak aracını yayınlamadı, sadece kendisinin başarılı bir Jailbreak işlemi yaptığını kanıtlamak istedi.

Tudesco bu Jailbreak aracının iOS 9.3.1, iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 sürümleri ile uyumlu olduğunu söylüyor. Ancak YouTube kanalındaki yorumlar arasında bu Jailbreak aracının yeni iPhone modellerine uygulanamadığı, sadece iPod modellerine uygulanabildiğinden bahsediliyor. Bu aslında doğru olabilir, çünkü hacker Luca Tudesco bir önce ki paylaştığı görselde de bir iPod kullanmıştı.

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinde güvenliği arttırdığına dair bilgiler bulunuyor. Donanımsal açıdan daha güçlü olan bu modellere henüz kimse tarafından Jailbreak işlemi yapılmış değil. Sadece internette sahte Jailbreak videoları ve araçları dolanıyor.

Asıl Jailbreak aracını yaparsa yayınlayacak olan iki hacker grubu PanGu ve TaiG‘den ise hiç bir ses çıkmıyor. Sadece bazı iddialara göre 30 Mayıs tarihinde bu iki ekipten birisinin bir Jailbreak aracı yayınlayacağı söyleniyor ancak ne kadar doğru bir bilgidir tartışılır.

İLGİLİ HABER:  IOS Cihazınızı "Modifiye" Etmek İçin En İyi 6 Tweak!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?