Apple’ın iOS 9.3.2 Güncellemesinin kararlı sürümünü yayınlamasının üzerinden henüz 1 hafta geçti ki, şimdi de iOS 9.3.3 sürümü için Beta testlerine başladı. Aslında iOS 9.3.2’nin iOS 9 sürümü için en son güncelleme olacağını düşünüyorduk, ancak anlaşılan o ki Apple iOS 9.3.3 güncellemesini yayınlamak zorunda kalacak. Çünkü, iOS 9.3.2 güncellemesi ile birlikte 9.7 inç iPad Pro modellerinin çökmesine sebep olan sorun halen daha giderilebilmiş değil. Sorunun giderilebilmesi için Apple’ın çalışmalarına devam ettiği anlaşılıyor.

Hatta, Apple geçtiğimiz günlerde 9.7inç iPad Pro modelleri için iOS 9.3.2 güncellemesinin dağıtımını durdurmuştu. iOS 9.3.3 sürümü ile bu sorunların tamamının çözüleceği ve Apple’ın artık iOS 9 defterini kapatacağı düşünülüyor.

iOS 9.3.3 Beta 1 Güncellemesi şuanda sadece geliştiriciler için yayınlandı, büyük ihtimal yarın itibariyle de halka açık Beta testlerine başlayacaklardır. Eğer sizde iOS 9.3.3 Beta 1 sürümünü test etmek isterseniz buraya tıklayarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

iOS 9.3.3 ile Neler Değişti ?

Şuanda Beta testleri olduğu için henüz büyük bir değişiklik yok ve Apple’ın iOS 9 için büyük bir değişiklik yapması da zaten beklenmiyor. Bundan sonra ki en büyük değişiklikler iOS 10 ile karşımıza çıkacaktır. Apple, şimdi iOS 9.3.3 güncellemesi ile sadece sorunları gidermeye çalışıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Kampüs 2 İnşaatından Son Görüntü (12 Mayıs)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?