iOS 9.3.2 – iOS 9.3.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Son Durum Nedir ?

9
991

Apple’ın iOS 9 güncellemelerinden vazgeçmediğini geçtiğimiz gün bir kez daha gördük. iOS 9.3.2 Güncellemesinin yayınlanmasının üzerinden henüz bir hafta geçmişken, hemen iOS 9.3.3 sürümünün Beta testlerine başlaması oldukça ilginç karşılandı. Aslında, iOS 9.3.2 Güncellemesinin özellikle iPad Pro modellerinde neden olduğu çökme sorunlarından dolayı bir güncellemenin daha yayınlanacağı tahmin ediliyordu.


Güncelleme: Bekledğimiz jailbreakler çıktı. Aşağıdaki linke tıklayın. (24 Temmuz 2016)

IOS 9.2-9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır!


iOS 9.3.2 Güncellemesi çıkana kadar, iOS 9 cephesindeki son güncellemenin iOS 9.3.2 olacağı ve bu güncellemeden sonra Apple’ın artık yoğunluğunu iOS 10 testlerine vereceği düşünülüyordu. Tabi ki işler yolunda gitmeyince Apple bir güncelleme daha vermek zorunda kaldı.

Peki iOS 9.3.2 – iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.3 Jailbreak Ne Durumda ?

Bundan önceki haberlerimizde PanGu ve TaiG yani Jailbreak aracını çıkaracağını tahmin ettiğimiz iki ekip, iOS 9 için en son güncellemeyi bekliyorlardı demiştik. Tam son güncellemenin iOS 9.3.2 olduğunu ve Jailbreak’in artık çıkacağını ümit ediyorduk ki, Apple bir güncelleme daha yayınladı.

Her ne kadar PanGu ve TaiG sessizliklerini korumaya devam etselerde, Jailbreak dünyasında meşhur olan bir diğer isim Luca Tudesco iOS 9.3.3 Jailbreak aracını başarılı bir şekilde yaptığından bahsetti ve bir de resim paylaştı.

iOS 9.3.3 Jailbreak

Paylaşılan bu görselde, iOS 9.3.3 sürümünde Cydia’nın başarıyla yüklendiğini ve Cydia‘nın ana sayfasını görebiliyoruz. Bu görselden sonra iOS 9.3.3 Jailbreak aracının aslında kolaylıkla yapılabileceğini anlamış olduk fakat neden hala daha bir Jailbreak aracının yayınlanmadığını ise bilemiyoruz.

Aslında akıllara gelen ilk ihtimal, Apple’ın Jailbreak aracı çıkarabilecek olan ekiplerle iş birliği içinde çalışmaya girmiş olması ve bu ekiplerinde iOS 9’da bulunan güvenlik açıklarını para karşılığında Apple’a sattığı yönünde. Zaten bundan başka da mantıklı bir açıklaması olamaz. Sonuçta Jailbreak aracını bedava dağıtmaktansa, sistem açıklarını Apple’a satmak çok daha mantıklı.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Kamera Sorunu Yaşamaya Başladı

Sonuç olarak iOS 9.3.2iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.3 Jailbreak aracı için beklemeye devam ediyoruz.

 

 

9 YORUMLAR

  1. Merhabalar,
    Ipod Touch 6 kullanıcısıyım. Whatsapp uygulamasını jailbreak olmadan kullanabileceğimiz(whatsapp Web değil) bir yol yok mu? Varsa paylaşırsanız çok iyi olur. Teşekkürler. Yoksa da yok olduğuna dair geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  2. Merhaba hocam jailbreak bekleyen lerin 9.3.1 te bekleme leri tavsi ediliyor varmı böyle bir durum 9.3.1 deyim fakat iPhone 6s Wifi üzerinde şarja bağlandığında otomatik güncelleme indiriyor bunu engellemenin bir yolu varmı teşekkür ler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?