Apple, geçtiğimiz akşam iOS 9.3.2 Güncellemesinin tam sürümünü tüm kullanıcıları için dağıtmaya başladı. Ancak güncellemenin yayınlanmasının üzerinden saatler geçmişken, kullanıcılardan hata raporları da gelmeye başladı. Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde tanıtılan 9.7 inçlik iPad Pro’da iOS 9.3.2 güncellemesinden sonra iTunes 56 hatası oluşmaya başladı. Bir başka şekilde anlatmak gerekirse, iOS 9.3.2 güncellemesinin ardından 9.7inçlik iPad Pro’lar kullanılmaz hale gelmeye başladı.

Brick yani tuğla konumuna dönüşen 9.7inçlik iPad Pro’lar için şuanda kurtarma seçeneği yok. Ancak dün geceden itibaren Apple’a bir çok kullanıcı hata raporu yollamış durumda ve Apple, bu sorunu çözecek yeni bir güncelleme daha yayınlamak durumunda kalacak.

Dün, iOS 9.3.2 Güncellemesi yayınlandığında, bu güncellemenin iOS 9 için son güncelleme olacağından bahsetmiştik ancak anlaşılan o ki Apple bir süre daha iOS 9 için güncelleme vermeye devam edecek.

Nedendir bilinmez ancak iOS 9 güncellemesi ile Apple her seferin yeni hatalara sebep oldu. iOS 9.3 Güncellemesi ile Safari’de çökme hataları, iPhone’u etkinleştirme hataları ve menüler arasında geçişi engelleyen bir hata ile karşılaşıldı. Şimdi de iOS 9.3.2 ile 9.7 inç iPad Pro’ların tuğlaya dönüşmesine sebep oluyor.

Eğer sizde 9.7inç iPad Pro kullanıyorsanız şimdilik iOS 9.3.2 Güncellemesini yapmayın !

İLGİLİ HABER:  Apple watchOS 3.1.3 Beta 1 Sürümünü Yayınladı

3 YORUMLAR

  1. iphone 5s kullanıcısıyım şebeke aranıyor sorunuyla karşılaştım sonra bu sorunu internet den araştırdım telefonu yedekledim sıfırladım ve artık bir telefon daha kullanılamıyor hale geldi apple destekle görüştüm server larında bir sorun yaşadıklarını bu sorunun yarına kadar sürebileceğinden bahsettiler . yarın için geri arama planı hazırladık 9.3.2 güncellemesiyle alakalı olabileceği düşünülüyor. eğer bu sayfada yazılanlar hakkında farklı bir yol deneyip çözüm bulan birisi varsa yardımcı olabilir mi

  2. İphone 4s (safari çalışmıyor
    , spotify çalışmıyor .telefon aşırı derecede kasmaya başladı (yavaşladı)telefonu kapatıp açmaktan bıktım artık

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?